KonsolNedir?TeknolojiVideo Oyunları

Konusu Türkiye’de Geçen Popüler Oyunlar

Video oyun endüstrisi dünya genelinde giderek gelişiyor. Teknolojik altyapıları, görüntü ve ses kaliteleri, film tadında kurguları ile farklı kategorilerde oyunlar, tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Yapılan araştırmalar globalde en fazla aksiyon / macera türü oyunları tercih edildiğini gösteriyor. Yapımcılar da tüketicilerin beklentileri doğrultusunda yeni oyunlar üretirken, oyun sektörüne farklı kategoriler de ekliyor. Gamerlar arasında popüler kabul edilen ve geniş kullanıcı kitlesine sahip, konusu Türkiye’de geçen oyunlar da ülkemizde ayrı ilgi görüyor. Dünya genelindeki tüm oyuncuları ekran başına kilitleyen, kurgusunda Türkiye’ye yer verilen oyunlar ise aşağıdaki şekilde sıralanıyor.

 • Assassin’s Creed: Revelations
 • Age of Empires 3
 • Battlefield 1
 • Byzantine: Sırlar Labirenti
 • Citroën C4 Robot
 • Call of Duty: Black Ops Cold War
 • Command & Conquer: Generals
 • Command & Conquer: Tiberian Sun
 • Driv3r
 • Dying Light 2
 • FIFA 17
 • Indiana Jones and the Emperor’s Tomb
 • Race Driver: Grid
 • Road to The Black Sea
 • Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist
 • Total War: Attila
 • Uncharted 2: Among Thieves       

Assassin’s Creed: Revelations

Yapımcı ve yayıncılığını Ubisoft Montreal ’in üstlendiği Assassin’s Creed: Revelations, aksiyon türü oyunlar arasında yer alıyor. PS3, PC ve Xbox 360 platformlarına uyumlu olan oyun, tarihi gerçekleri ve gizemli hikayeleri kurgusunda barındırıyor. Assassin’s Creed: Revelations oyununda, İstanbul’un fethinden tam 50 yıl sonraki Yavuz Sultan Selim’in tahta geçtiği dönem işleniyor. Seri oyunun bu bölümü, ana karakterlerden biri olan Ezio’nun gemiyle İstanbul’a gelişi ve Sultan Selim’in oğlu Süleyman ile tanışması ile başlıyor. Assassin’s Creed: Revelations oyununun neredeyse tamamı İstanbul’da geçiyor. Oyun kurgusunda Suriye’de bulunan Masyaf Kalesi ve ülkemizin popüler tarihi mekanı Kapadokya da yer alıyor. Oyunda hem İstanbul hem de Kapadokya görüntüleri gerçeklik unsurunu en iyi şekilde yansıttığı için, gamerlar tarafından takdir ediliyor. Assassin’s Creed serisini sevmeyen oyuncuların bile favorisi haline gelen Assassin’s Creed: Revelations’ın popüler olma nedenleri arasında, İstanbul şehrini mükemmel şekilde tanıtması ve şehrin tasarımının gücü bulunuyor.

Age of Empires 3

2020 yılının Ekim ayında piyasaya sürülen Age of Empires 3, strateji türünde oyunlar arasında yerini alıyor. Yapımcılığını Ensemble Studios ’un yaptığı oyunun dağıtımcısı ise Microsoft Studios olarak karşımıza çıkıyor. Sadece PC platformu için üretilen oyunun geneli savaş meydanlarında geçiyor. Oyun kurgusunda farklı hikaye seçeneklerini tercihe ederek, farklı senaryolarla ilerlemek de mümkün oluyor. 

Şimdiden gamerların favori oyunları arasında girmeyi başaran Age of Empires 3, kolay ilerleyişi ve temel bilgilerin kısa sürede kavranması ile oldukça seviliyor. Oyun, Hızır Reis ve Oruç Reis ikilisinin 1516 yılında geçen maceraları ile başlıyor. Tarihi anlara tanıklık edilen oyunda yapay zeka teknolojilerinin gerçeklik algısını bir üst seviyeye taşıdığı da görülüyor. Çok oyunculu modu da bulunan oyunda savaş sanatı adı altında oyuncu becerilerine geliştirmeyi amaçlayan kısımlara da yer veriliyor.  

Age of Empires 3 oyun konusunda 16 farklı medeniyet bulunuyor. Aralarında Osmanlı İmparatorluğunun da bulunduğu medeniyet savaşlarında, Anadolu’nun mistik görüntüleri de göz kamaştırıyor. Oyuna ayrı bir gizem ve heyecan katan bu görüntüler, kurgu akışı içerisinde farklı versiyonlarda ele alınıyor. Age of Empires 3 oyununun ana kurgusunu oluşturan ve her bir medeniyeti temsil eden şehirler feth edildiğinde yeni puanlar toplanıyor ve bu puanlar ile mevcut şehirlerin adları da değiştirilebiliyor.

Battlefield 1

Electronic Arts’ın 2016 yılında piyasaya sürdüğü Battlefield 1, FPS yani birinci şahıs nişancı oyunları kategorisinde bulunuyor. PS4, Xbox One ve PC platformları ile uyumlu oyun, MultiPlayer oyunlarında BAFTA oyun ödülüne de layık görülüyor. Battlefield serisinin en sevilen oyunları arasına girmeyi başaran oyunun kurgusu 1.Dünya savaşı sırasında geçiyor. Savaş kurgusu olarak gamerların gönlünü fetheden Battlefield 1, aynı zamanda savaş karşıtı bir oyun misyonu da yükleniyor. Ancak gamerlara göre Battlefield 1, yapımcılarının vermek istedikleri mesaj ve misyonları havada kalıyor. 

Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasında da geçen oyun, ülkemizin doğa güzellikleri ile dikkat çekiyor. Oyunda dikkat çeken bir başka nokta ise Gelibolu senaryolarının Avustralyalı askerlerin gözünden aktarılması oluyor. Beklentilerin aksine Çanakkale Savaşında Türklerin yaşadıkları süreçlere yer verilmiyor. Battlefield 1 oyununun senaryosu, ittifak donanmalarının Gelibolu sahiline girişi ile başlıyor. Oyunun en etkileyici yanlarından biri de savaş sırasında alt yazılarda geçen hikayeler oluyor.

Byzantine: Sırlar Labirenti

1997 yılında PC platformu için piyasaya sürülen Byzantine: Sırlar Labirenti oyununun geliştiriciliğini Stormfront Studios, yayıncılığını ise Discovery Channel Multimedia üstleniyor. Aksiyon / macera türündeki oyun, İstanbul’da geçiyor. 

Ana karakterin eski kolej arkadaşı tarafından İstanbul’a çağrılması ile macera başlıyor. Gamerların en sürükleyici ve popüler oyunları arasında gösterilen Byzantine: Sırlar Labirenti, gizemli kurgusuyla dikkat çekiyor. Oyunun senaryosu mücadele üzerine işliyor. Gizli bir sırrı ortaya çıkarmaya çalışan karakterler, araştırma becerilerini geliştirecek aksiyonlar yaşıyor. Oyunda her başarısız hamle ise karakterin ölümü anlamına geliyor. Byzantine: Sırlar Labirenti, tipik bir birinci şahıs macera tarzında oynanıyor. 

Piyasaya sürülüş tarihine rağmen 360 derece hareket özgürlüğüne sahip karakterler ve yukarı / aşağı bakma yetenekleri oyunu daha gerçekçi hale getiriyor. Oyunda İstanbul şehri ve statik mekanlar arka plan kurgusuna eşlik ediyor. Byzantine: Sırlar Labirenti oyununda İstanbul dışında Türkiye’nin birçok şehrine ve Güneydoğu Avrupa tarihine de yer veriliyor.

Citroën C4 Robot

2008 yılının Nisan ayında piyasaya sürülen Citroën C4 Robot, reklam oyunu kategorisinde yer almaktadır. İstanbul’da geçen oyun, Citroën C4’ün robot haline gelmesini konu almaktadır. Dünya genelinde büyük ilgi gören ve haberlere konu olan oyunun geliştiricisi ise Sobee olarak karşımıza çıkıyor. Yarış oyunu kategorisinde yer alan Citroën C4 Robot, PC platformu ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. Citroën C4 modeli tanıtımında kullanılan robotun oyuna dönüştürülmesine Fransız menşeili firma maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle karşı çıkmıştı. Citroën Türkiye temsilcisi Baylas Otomotiv girişimiyle reklam robotu 200 bin Euro bütçeyle Citroën C4 Robot oyununa dönüştürülmüştür. İstanbul’un muazzam güzelliğini ve ara sokaklarını en ideal şekilde işleyen oyun, yarış oyunu severlerin gönlünü fethetmişti.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Son 20 yıldır gamerları bambaşka maceralara taşıyan Call of Duty, yeni oyununu 2020 yılının Kasım ayında piyasaya sürdü. Activision ’un yayıncılığını yaptığı Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun geliştiricileri ise Treyarch, Raven Software ve Beenox olarak belirtiliyor. Black Ops serisine ait beşinci oyun olan Call of Duty: Black Ops Cold War, genel serisinin ise on yedinci oyunu olarak karşımıza çıkıyor. PC, Xbox X, Xbox S, PS 4, PS 5, Xbox One platformları ile uyumlu olan oyun, aksiyon / macera / savaş oyunları kategorisinde yer alıyor. 

Multiplayer (Çok Oyuncu Modu) bulunan Call of Duty: Black Ops Cold War, hikaye içeriği ile de oyuncuları büyülemeyi başarıyor. Soğuk savaş dönemini konu alan oyunda, zombiler ve farklı oyun kategorileri, oyunculara çeşitli alternatifler sunuyor. Call of Duty: Black Ops Cold War oyununun bir bölümü ülkemizin Trabzon şehrinde geçiyor. Trabzon havaalanında başlayan yolculuk, şehrin en iddialı görüntülerini oyuncularla buluşturuyor. Gerçek ve kurgunun birbirine entegre edildiği oyun senaryosunda ABD Başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliğinden Mihail Gorbaçov gibi isimlere yer veriliyor. Oyuna en fazla aksiyonu getiren karakter ise CIA ajanı Russell Adler oluyor. MI6 ajanı Helen Park ile güçlü bir işbirliği içerisinde bulunan Adler’in öncelikli görevi ise Perseus karakterinin Avrupa’yı yok etmesini engellemek olarak gösteriliyor.

Command & Conquer: Generals

Strateji türündeki oyunların atası olarak gösterilen Command & Conquer serisine ait Command & Conquer: Generals oyunu 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. EA Games tarafından geliştirilen, MAC OS ve Microsoft Windows işletim sistemlerinde çalışan oyunun tasarımcısı ise Dustin Browder olarak karşımıza çıkıyor. Strateji türünde BAFTA oyun ödülüne de layık görülen Command & Conquer: Generals oyununun bölümleri ağırlıklı olarak Asya kıtasında geçiyor. 

Türkiye’nin çeşitli illerine de yer verilen, İncirlik Amerikan üssünün de senaryoya dahil edildiği oyunda, alışılagelmiş Command & Conquer klasiği olan uzay ana teması yerine günümüzde geçen bir kurgu işleniyor. Oyunda kimyasal silahlar, gerçekçi stratejiler ve gamerları şaşırtan detaylara yer veriliyor. 

Command & Conquer: Generals kurgusu, ABD ve Çin generallerinin, Orta Doğu bölgesine yerleşen Küresel Özgürlük Ordusu adı verilen terör örgütüne karşı geliştirdikleri mücadeleyi konu alıyor. Oyuncuların her üç taraftan birini seçmesi mümkünken, ilerleyen süreçlerde farklı konumlandırmalar da yapabiliyor. Her oyun tarafı yedi görevden meydana geliyor. Oyun kurgusunda öncelikle Çin, ardından GLA ve son olarak ABD alanları işleniyor.

Command & Conquer: Tiberian Sun

1999 yılında piyasaya sürülen Command & Conquer: Tiberian Sun, Westwood Studios tarafından geliştirilmiştir. Gerçek zamanlı strateji oyunu kategorisinde yer alan Command & Conquer: Tiberian Sun, tek oyuncu ve çok oyuncu modu ile gamerların favorileri arasında gösteriliyor. 

PC oyunları arasında en iddialı kurgulardan birine sahip olan Command & Conquer: Tiberian Sun, önceki seride işlenen Nod / GDI savaşının ikincisini ele alıyor. Oyun Command & Conquer ve Command & Conquer: Renegade serilerinin devamı niteliği taşıyor. Önceki serilerde savaşın GDI tarafından kazanılmasının ardından, Command & Conquer: Tiberian Sun oyununda gamerları yepyeni bir macera bekliyor. 

Oyunun hikayesi Meksika, Bosna Hersek ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde geçiyor. Command & Conquer: Tiberian Sun çıkış tarihinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen, strateji oyunları arasında popülerliğini korumaya devam ediyor.

Driv3r

Tasarımcılığını Reflections Interactive’in üstlendiği, Ubisoft Reflections / VD-Dev / Glu Mobile tarafından geliştirilen Driv3r, tek oyunculu moda sahip oyunlar arasında yer alıyor. PS2, Game Boy Advance, Xbox ve PC platformları ile uyumlu olan Driv3r, en iyi oyun dalında Altın Joystick ödülüne de layık görülüyor.  

Driver serisinin üçüncü oyunu olarak tanıtılan Driv3r, İstanbul’un birçok farklı yerinde geçiyor. Taksim, Beyoğlu, Yenikapı ve hatta Galata Köprüsünün arka planda eşlik ettiği oyun, gamerlara görsel bir şölen yaşatıyor. İstiklal Caddesinin büyüleyici ortamını da oyuna dahil eden tasarımcılar, seslendirmelerin zayıflığı ve Türk kültürü ile örtüşmeyen öğeleri kullandıkları için tepki alıyor. Görev tabanında işleyen bir oyun olan Driv3r oyununun tamamlanması için tüm görevlerin bitirilmesi gerektiriyor. Driv3r içerisinde 30’dan fazla görev oyuncuları karşılıyor. 

Oyunun ilgi çeken yanlarından biri de ana karakterin araba değişim sahneleri oluyor. Araba içi görevlerin yanında, dış sahne görevleri de oyuncular için farklı alternatifler yaratıyor. Serisin sevilen oyunlarından Driv3r, günümüzde hala popülerliğini koruyor.

Dying Light 2

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Techland’ın üstlendiği Dying Light 2 oyununun piyasaya sürülüş tarihi ise 2021 yılını gösteriyor. PS 4, PS 5, Xbox One / S / X, PC platformları tarafından desteklenen oyun, hayatta kalma / korku kategorisinde yer alıyor. İçerisinde aksiyon, rol yapma ve dövüş sahnelerinin de bulunduğu Dying Light 2 oyunu senaryosunda İstanbul ’dan esinlenen sahnelere yer veriliyor. 

Zombi ve kıyamet temaları üzerinden işleyen oyunda, parkur becerileri de oyuncuları bekliyor. Dying Light 2 oyununun başrol karakteri ise Aiden Caldwell olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların kurgu içerisinde hızlı hareket etmesi, çıkıntılara tırmanması, yüksek yerlerden atlama ve duvar koşuları yapması bekleniyor. 

Dying Light 2 oyununa yeni bir perspektif kazandırmak için senaryoda 3000’den fazla farklı parkur kullanılıyor. Çeşitli dövüş silahlarının da eşlik ettiği oyunda iddialı sahnelere yer veriliyor. Oyunun geneli Avrupa şehirlerinde geçse de, kurguda farklı ülkelerden alınan benzetmelere de rastlanıyor. Oyuncuların senaryo içerisinde şehirleri keşfetmeleri ve aksiyon almaları için de yeterince zamanları bulunuyor.

FIFA 17

Geliştiriciliğini EA Kanada’nın üstlendiği FIFA 17 oyununun yayımcısı ise Electronic Arts olarak belirtiliyor. Futbol oyunlarının efsanesi olarak tanımlanan FIFA 17, tek oyunculu ve çok oyunculu mod seçenekleri ile dikkat çekiyor. 2016 yılında piyasaya sürülen FIFA 17, PS 4, PS3, Xbox ONE / 360 ve PC platformlarında oynanabiliyor. Birçok yarış oyunu ödülüne aday olarak gösterilen FIFA 17 oyununda Türkiye futbol kadrosu ve Türk oyunculara da yer veriliyor. FIFA serisinde ilk kez Journey moduna yer verilen FIFA 17, oyun motoru olarak da Frostbite ’ye geçiş yapıyor. FIFA 17 içerisinde boyut atlatan bir macera gamerları karşılıyor. Zamanda yolculuk tadında bir oyun kurgusu sunan FIFA 17, günümüzde en çok oynanan futbol oyunları arasında yerini alıyor.

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb

Tasarımcılığını Core Design ’in yaptığı, The Collective ve LucasArts ın geliştiricisi olduğu Indiana Jones and the Emperor’s Tomb oyununun piyasaya sürülüşü ise 2003 yılında oluyor. Xbox, PS2 VE PC platformları ile uyumlu çalışan oyun, aksiyon / macera kategorisinde bulunuyor. Indiana Jones and the Emperor’s Tomb oyununun senaryosu ise Hong Kong ve Türkiye’de geçiyor. 

Oyuncular hikaye boyunca Indiana Jones’u kontrol etmekle görevli oluyor. Oyunda, duvara tırmanma, sarmaşıklardan sallanma, saldırılardan korunma, düşmanlarla yakın dövüş yapma gibi farklı aksiyon sahnelerine yer veriliyor. Gelmiş geçmiş en popüler karakterlerden biri olan Indiana Jones, oyunculara gerçeğe yakın maceralar yaşatmak için elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Oyunu daha heyecanlı hale getirmek için farklı silahların kullanımına da yer veriliyor. Indiana Jones and the Emperor’s Tomb oyununda gamerların favori silahları arasında Revolver, Luger, Mauser ve Machine Gun gösteriliyor.

Race Driver: Grid

TOCA Touring Car serisinin son oyunu olan Race Driver: Grid ilk piyasaya sürülüşü 2008 yılında oluyor. Geliştiriciliğini ve yayımcılığını Codemasters’ın yaptığı oyun, Xbox 360, Arcade, PS3, Nintendo ve PC platformları tarafından destekleniyor. Spor oyunları kategorisinde BAFTA oyun ödülüne de layık görülen Race Driver: Grid, tek ve çok oyunculu modu ile gamerlara alternatif sunuyor. 

Oyunun kurgusu Birleşik Krallık ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde geçiyor. Race Driver: Grid yapımcılarının Neon motoru üzerinde yaptığı değişiklikler oyunun daha keyifli ilerlemesini destekliyor. Oyun grafikleri ve serideki sorunların giderilmesi gamerlardan tam puan alıyor. Race Driver: Grid oyunundaki aram çizim detayları, çevre kurguları, yollar, insan figürleri gerçeklik algısını oyunculara hissettiren cinsten görülüyor. 

Oyunun dikkat çeken detayları arasında duman efektleri ve lastik altında oluşan ışıltılar oluyor. daha önce Pro Street oyununda kullanılan efektler ve ışıltılar Race Driver: Grid tasarımına oldukça iyi entegre ediliyor. Gerek oyun kurgusu gerekse görsel efektleri ile Race Driver: Grid popüler oyunlar arasına girmeyi başarıyor.

Road to the Black Sea

SCS Software tarafından geliştirilen Euro Truck Simulator 2 – Road to the Black Sea 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük yankı uyandırmıştı. Serinin altıncı genişleme paketi olan Road to the Black Sea, araç simülasyon oyunları kategorisinde yer alıyor. Oyunun genişletilmiş paketi gamerlara yeni yerel şirketler ve 10.000 kilometrenin üzerinde yol fırsatı sunuyor. 

Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’de geçen yolculuk sırasında oyuncular birbirinden farklı şehirleri ve işletmeleri keşfediyor. Türkiye çekimlerinde İstanbul başta olmak üzere, Edirne, Tekirdağ ve 20’den fazla şehrimiz oyuna eşlik ediyor. İstanbul metro istasyonları, havaalanları, AVM’leri ile oyunda ön plana çıkan detaylar arasında gösteriliyor. 

Microsoft Windows, macOS ve SteamOS / Linux platformları tarafından desteklenen bir PC oyunu olan Road to the Black Sea kurgusunda Karadenize yolculuk yapan tır filoları da bulunuyor.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

Tasarımcılığını Maxime Béland’ın, yayıncılığını Ubisoft’un, geliştiriciliğini ise Ubisoft Toronto ’nun üstlendiği Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist piyasaya sürülüş tarihi 2013 Ağustos ayına denk geliyor. Aksiyon / macera türündeki oyun, serinin altıncı yapıtı olarak karşımıza çıkıyor. Splinter Cell: Conviction oyununun devamı niteliği taşıyan yapıt, gamerlar tarafından beğeniyle karşılanıyor. PS 3. Xbox 360, Wii ve PC platformlarında oynanan Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist, görsel efektleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

ABD, Afganistan, İran ve Türkiye’de geçen kurgusuyla zengin içerik sunan oyun, Tom Clancy karakterinin yer aldığı 40 oyundan biri olarak gösteriliyor. Serinin bir önceki oyununda işlenen kurguyu devam ettiren Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist, ana karakter Sam Fisher’ın yeni maceralarını ele alıyor. 

Echelon ve ajanlarının yürüttüğü organizasyonu çökertmeye çalışan Fisher, “Kara Liste” adını verdikleri yeni bir oluşumla karşımıza çıkıyor. Derin stratejik öğeleriyle çarpıcı bir kurgu yaratan oyun, gamerlar tarafından beğeniyle karşılanıyor. Yakın ve uzak dövüş sahnelerinin de bolca kullanıldığı oyunda, aksiyon ve adrenalin dolu anlar oyuncuları bekliyor.

Total War: Attila

Gerçek zamanlı taktik ve strateji oyun kategorisinde yer alan Total War: Attila, Sega yayıncılığında ve The Creative Assembly geliştiriciliği ile 2015 yılında piyasaya sürülüyor. Çok oyunculu modu, gamerlara farklı alternatifler getiriyor. Total War serisinin son oyunu olan Total War: Attila, PC platformunda oynanabilen strateji oyunları arasında bulunuyor. Total War: Attila, oyuncularını dünya tarihinin en çarpıcı anlarına doğru yolculuğa çıkarıyor. Oyunun başlangıç sahnesi daha sonra neler yaşanabileceğinin habercisi niteliği taşıyor. Verilen ilk mesaj ise 401 baharına kadar hayatta kalmanız gerektiği oluyor. 

Hun imparatoru Attila’nın stratejilerle dolu macerası oyuncuları birbirinden farklı şekilde kurgulanmış savaş alanlarına davet ediyor. Avrupa Hun Devleti ve Türkiye’nin Karadeniz sınırlarında geçen macera, serinin en çarpıcı kurgusu olarak gösteriliyor. Total War: Attila zorluk derecesi oldukça yüksek bir oyun olarak belirtiliyor. Oyuncular büyük bir devleti yönetmek istediklerinde savaşmaları gereken çok fazla düşmanla karşılaşıyor. Ancak Karadeniz kıyıları gibi sınır şehirleri seçildiğinde, oyun kademeli olarak zorlaşabiliyor.

Uncharted 2: Among Thieves

PlayStation 3 platformu için 2009 yılında piyasaya sürülen Uncharted 2: Among Thieves, serinin ikinci oyunu olarak karşımıza çıkıyor. VGX yılın ödüllerine layık görülen oyunun tasarımcıları arasında Neil Druckmann, Amy Hennig ve Richard Lemarchand yer alıyor. Oyunun geliştiricileri ise Naughty Dog ve Bluepoint Games olarak belirtiliyor. Hem tek hem de çok oyunculu modu bulunan Uncharted 2: Among Thieves, gamerlara oyun arkadaşları ile birlikte yeni maceralar yaşama şansı tanıyor. 

Uncharted 2: Among Thieves, Topkapı Sarayına benzetilen İstanbul Saray Müzesinde geçiyor. Oyun kurgusu baştan sona aksiyon sahneleri içeriyor. Serinin ilk oyunundan tanıdığımız Nathan Drake karakteri ikinci hikayesinde, “Flashback” olarak hazırlanan senaryo ile gerçek zamanında 4 ay öncesine gidiyor. Tam da bu noktada oyuncuları yeni bir sürpriz bekliyor. Drake ve eski ortaklarından biri olan Harry Flynn, yepyeni bir maceraya atılıyor. Drake ile bağlantıda olan bir müşteri, İstanbul Saray Müzesinde yer alan antika bir yağdanlık için yüksek miktarda para ödemeyi teklif eder. Böylece ikilinin macerası başlar. Oyuncuları şaşırtan detaylarla süslü oyunda, varış noktasına kadar gizem içeren bir çok küçük senaryo ile karşılaşılır.

Hülya Ergün

2014 yılından beri kurumsal şirketlere sosyal medya hesap yönetimi konusunda destek vermekteyim. Content Writers Turkey (CWT) üyesiyim. Aynı zamanda, Türkiye’nin önde gelen içerik ajanslarında freelance olarak içerik yazarlığı yapmaktayım. Okumaya, araştırmaya, yazmaya ve yaratıcılığa açık her alana ilgi duyuyorum. Yoga ve meditasyon pratikleri ile enerjimi dengeliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu