Nasıl YapılırNedir?ÖneriSosyal Medya

Instagram Nasıl Güncellenir? (iPhone- Android )

Instagram, günlük hayatımızda severek kullandığımız platformların başında geliyor. Hemen her gün bu sosyal medya platformuna girip fotoğraf paylaşıyoruz, takip ettiklerimizin hikayelerini izleyip gönderilerini beğeniyoruz ya da yorum yapıyoruz. Takipçilerimiz ile paylaşımlarda bulunabiliyor, eğlenceli anlarımızı herkes ile paylaşabiliyoruz. Son derece popüler olan bu platforma sık sık güncellemeler de geliyor ve bu güncellemeler platformu iyileştirmeye yönelik oluyor? Bu durumda da akıllarda bir soru oluyor. Instagram nasıl güncellenir? Şimdi gelin iOS ve Android cihazlar için Instagram güncellemesi ile ilgili detayları inceleyelim.

Instagram’ı Neden Güncellemeliyiz?

Birçok kullanıcı mobil cihazlarında yer alan uygulamaları güncellemiyor. Bazı kullanıcılar bunu bilinçli olarak yapmasa da unuttuğu için güncellemeleri aksatıyor. Güncellemeler, uygulamalarda olan bazı eksiklikleri iyileştirmek için gerçekleştiriliyor. Bu sebeple güncellemelere dikkat edilmesi gerekiyor. 

Güncellemeler, en çok güvenlik açıklarını onarmak için kullanıcılara sunuluyor. Eğer uzun süre güncellemeler gerçekleştirilmezse güvenlik sorunlarına yol açabilir. Kullanıcıların düzenli bir şekilde bu güncellemeleri kontrol etmesi ve gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Instagram gibi sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların geri dönüşlerine değer verir. Yani kullanıcıların isteklerine, şikayetlerine yanıt vermek amacıyla da güncellemeler sunar. Örnek verecek olursak; hikaye yani story bölümünde kullanıcılara hitap etmeyen herhangi bir durum olduğunda kullanıcılar bu durumu Instagram’a bildiriyor ve uygulama geliştiriciler aldıkları tepkilere göre iyileştirmeler ve düzenlemeler yapıyor. Bu düzenlemelerden geri kalmamak için bu gibi uygulamaları sık sık güncellemek gerekiyor.

Herkes her uygulamayı en iyi ve en güncel haliyle kullanmak ister. Bu sebeple tüm sosyal medya uygulamalarını sık sık güncellemeye özen gösterin. Şimdi gelin Instagram’ı nasıl güncelleyeceğimizi inceleyelim.

Android Instagram Nasıl Güncellenir?

 • İlk olarak yapmanız gereken cihazınızda yer alan Google Play Store uygulama mağazasını açmak olacaktır.
 • Sonrasında sol üst köşede yer alan üç nokta şeklinde bulunan simgeye tıklayın.
 • Burada uygulamalarım ve oyunlarım sayfasını açın.
 • Sayfayı yenileyin.
 • Burada karşınıza güncelleme zamanı gelmiş olan uygulamalar gelecek. Bu uygulamalar arasında Instagram’ı bulun ve Güncelle butonuna tıklayın.
 • Güncellemenin boyutuna göre bir süre sonra Instagram uygulamanız güncellenmiş olacak.

Güncelleme sırasında yavaşlama ya da duraksama olmaması için internet bağlantınızı kontrol edin. 

iPhone’da Instagram Nasıl Güncellenir?

 • İlk olarak iOS cihazınızda yer alan App Store uygulama mağazasını açın.
 • Daha sonra sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın.
 • Burada hesap sayfanız açılacak. Hesap sayfanızı aşağı kaydırarak yenileyin.
 • Burada karşınıza güncelleme zamanı gelmiş olan uygulamalarınız çıkacak. Buradan Instagram uygulamasını bulun ve güncelle simgesine tıklayın.
 • Burada da güncellemenin boyutuna göre belirlenmiş bir sürede Instagram uygulamanız güncellenmiş olacak. 

Uygulama güncellenirken uygulamayı hiçbir şekilde kullanamazsınız. Bu yüzden güncellemeyi ne zaman gerçekleştireceğinize dikkat edin. Güncellemeleri gerçekleştirirken Wi-Fi ağına bağlı olmaya özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu