Mobil UygulamalarNedir?SağlıkYaşam

En İyi Fitness Uygulamaları

Günümüz hızlı yaşam temposu, sağlığımıza hiç olmadığı kadar özen göstermemizi gerektiriyor. Dijital dönüşüm bilgiye erişimi çok daha kolay hale getirirken, yaşam tarzlarımızı da şekillendirmeye devam ediyor. E-Ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişler, fast food zincirleri, hayatımızı kolaylaştırırken insanların daha az hareket etmesine neden oluyor. Farkındalık seviyesi yüksek kişilerde sağlıklı beslenme ve spor rutinleri de bu nedenle gün geçtikçe popüler hale geliyor.

Teknolojik gelişmelerin sunduğu avantajlardan biri olan fitness uygulamaları da insanların bulundukları her yerde spor yapabilmelerine imkan tanıyor. Gerek fazla kilolarından kurtulmak isteyenler gerekse spor aktivitelerini yaşam rutinlerine dahil etmeyi tercih edenler, fitness uygulamalarından yararlanıyor. Akıllı telefon ve mobil cihazlar tarafından desteklenen fitness uygulamaları diyet ve kişiye özel spor programları gibi sağlıklı yaşamı destekleyen hizmetler sunuyor. Fitness uygulamaları dünya genelinde birçok kişi tarafından kullanılıyor. En iyi fitness uygulamaları önerileri ise yazımızın devamında yer alıyor.

 • Nike Training Club
 • Pumatrac
 • Adidas Training by Runtastic
 • Kompanion
 • Sworkit
 • Freeletics
 • All Out Studio
 • Fitify
 • Body Boss
 • Aaptiv
 • 8Fit Workouts & Meal Planner
 • Gymaholic
 • Fit30: Evde İdman
 • PEAR Personal Fitness Coach
 • Crunch Live
 • Fit365

Nike Training Club

Sporu yaşam tarzı haline getirmek isteyenlerin favori fitness uygulamalarından biri de Nike Training Club oluyor. Nike Training Club fitness uygulaması, 180’in üzerinde, her seviyeden egzersiz programını kullanıcıları ile buluşturuyor. Ünlü spor giyim markası Nike’ın eğitmen kadrosu ve Cristiano Ronaldo gibi ünlü sporcular tarafından hazırlanan fitness programları kişilerin kilo vermesine, beden esnekliğine kavuşmasına, fit ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.

Nike Training Club fitness uygulamasının avantajlarından biri de kişiye özel egzersiz programlarının oluşturmasına izin vermesi olarak karşımıza çıkıyor. Evde, iş yerinde yada seyahatte, bulunduğunuz her yerde Nike Training Club ile formda kalmak mümkün hale geliyor. Nike Training Club fitness uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Pumatrac

Spora yeni başlayanlar ve spor yapmak için motivasyon bulunmayanlar için ideal bir seçenek olan Pumatrac fitness uygulaması, bireyleri spora teşvik etmek amacıyla hizmet veriyor. Uygulama içerisinde birbirinden farklı egzersiz programları yer alıyor. İnsanları spor yapmaya teşvik eden yöntemlerin de yer aldığı uygulamada, “Günlük Akıllı Öneriler” listesi sunuluyor. 80’in üzerinde ücretsiz egzersiz programının yer aldığı Pumatrac fitness uygulaması, ileri seviye sporcular için de düşünülmüş olan ücretli programları ile ön plana çıkıyor.

Pumatrac fitness uygulaması içerisinde yer verilen videoları izleyerek, eş zamanlı olarak bulunduğunuz her yerde günlük spor aktivitelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün hale geliyor. Pumatrac fitness uygulaması ile kullanıcılar kendilerine özel koşu veya yürüyüş programları da hazırlayabiliyor. Pumatrac uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

Adidas Training by Runtastic

Adidas Training by Runtastic fitness uygulaması, dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen popüler uygulamalar arasında yer alıyor. “Başlamak başarmanın yarısıdır” felsefesi ile hareket eden fitness uygulaması, spora yeni başlayacak olan kullanıcılara da yol gösterici özellikler sunuyor. Adidas Training by Runtastic fitness uygulaması içerisinde, başlangıç seviyesinde yer alan kişilerden, profesyonel sporculara kadar geniş bir yelpazede egzersiz önerileri bulunuyor.

Evlerinde herhangi bir spor ekipmanı bulunmayan kişilerin de rahatlıkla uygulayabileceği fitness programları, uygulamanın avantajları arasında gösteriliyor. Konusunda uzman eğitmenler tarafından oluşturulan fitness programları uygulama içerisinde 180’in üzerinde seçenek barındırıyor. Adidas Training by Runtastic fitness uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Kompanion

En iyi fitness uygulamaları arasında kullanıcıların bir diğer favori uygulaması da Kompanion olarak gösteriliyor. Kompanion fitness uygulamasının en büyük avantajlarından biri de kişilerin beden yapılarına, yaş gruplarına, spor hedeflerine uygun egzersiz programlarının oluşturulması olarak belirtiliyor. Kullanıcının hedeflerine göre 150’den fazla spor aktivitesi ve fitness programına Kompanion uygulamasından erişim sağlanıyor. Kompanion fitness uygulaması, kilo vermek isteyenlerin, kas yapılarını güçlendirmeyi hedefleyenlerin, sağlıklı yaşam rutini oluşturma amacı taşıyanların ihtiyaçlarına çözüm getiriyor.

Kullanıcının belirlemiş olduğu hedef doğrultusunda egzersiz programı sunan uygulama, kişiye özel antrenmanları ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar hedeflerine ulaştıklarında, zorluk derecesi artan yeni programlar ile uygulama üzerinden fitness çalışmalarına devam edebiliyor. Hem İngilizce hem de Türkçe dil seçeneği bulunan Kompanion fitness uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

Sworkit

Dünya genelinde 25 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Sworkit, en iyi fitness uygulamaları arasına girmeyi başarıyor. Sworkit fitness uygulaması kullanıcılarına, kilo verme, güç geliştirme, kardiyo ve yoga gibi birçok alanda hizmet sunuyor. Sworkit uygulamasının öne çıkan özellikleri arasında ise kullanıcıların sunulan fitness programlarını kendi belirledikleri sürelere ayarlayabilmek bulunuyor. Bölgesel zayıflama yada bölgesel kas geliştirme programları için de Sworkit uygulamasında spesifik egzersiz planları yer alıyor.

Sworkit fitness uygulamasında yer alan pek çok egzersiz planı, herhangi bir spor ekipmanına sahip olmadan da yapılabiliyor. Sworkit uygulaması evde yada işyerinde spor aktivitelerine zaman ayırmak isteyenler için, 30 gün ücretsiz deneme sürümü opsiyonunu da içerisinde barındırıyor. Sworkit fitness uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Freeletics

En iyi fitness uygulamalarından bir diğeri de Freeletics olarak karşımıza çıkıyor. Freeletics, dünya genelinde en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini alıyor. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz programları hem spora yeni başlayanlar hem de profesyonel sporcular için farklı antrenman alternatifleri sunuyor. Kullanıcılar için sohbet paneli de bulunan Freeletics fitness uygulaması, sporu yaşam tarzı haline getirmek isteyen kitleleri buluşturuyor.

Kişisel egzersiz programları ile günlük 5 dakikadan başlayan 30 dakikaya kadar ulaşan egzersiz planları Freeletics uygulamasında sunuluyor. Kişisel antrenman programlarının en işlevsel çerçevesini kullanıcıları ile buluşturan Freeletics, “Atletik olmak isteyenlere en kolay yol” mottosu ile hizmet veriyor. Freeletics fitness uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

All Out Studio

Konusunda uzman, sertifika sahibi eğitmenlerin oluşturduğu fitness programları, All Out Studio uygulaması ile kullanıcılara bulundukları yerde spor yapma imkanı tanıyor. Binlerce egzersiz planı ve alternatif antrenmanlar All Out Studio fitness uygulamasında yer alıyor. Kişisel çalışma programı oluşturma seçeneği de bulunan uygulamanın, ücretsiz deneme sürümü de bulunuyor.

Spor severlerin aileleri ve yakın arkadaşları için tasarlanan hediye üyelik seçenekleri de All Out Studio uygulamasını ön plana çıkarıyor. Uygulamaya kullanıcıların spor aktivitelerini renklendirmek ve çeşitlendirmek için, her ay yeni videolar ekleniyor. Kilo verme, esneme, fit bir bedene sahip olma gibi spesifik hedeflere ulaşmak All Out Studio fitness uygulaması ile oldukça kolay hale geliyor. All Out Studio fitness uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Fitify

Dünya genelinde 10 milyonu bulan kullanıcı sayısı ile en iyi fitness uygulamaları arasına giren Fitify, aktif spor yapmak isteyenlere total çözümler sunuyor. Fitify uygulaması ile hem spor ekipmanlarının dahil olduğu hem de sadece egzersiz programlarının yer aldığı antrenmanlar yapmak mümkün oluyor. Fitify fitness uygulaması kilo vermek isteyenlerin, bölgesel zayıflama hedefi bulunanların, kaslarını güçlendirmek için antrenman yapanların ilk tercihlerinden biri oluyor. Uygulama içerisinde 900’den fazla egzersiz programı bulunuyor.

Günlük spor rutinlerini eğlence hale getirmeyi amaçlayan Fitify uygulaması, kişiye özel spor planlarının oluşturulmasına da izin veriyor. Fitness programları veri tabanında “Özel Antrenman” kategorisi de yer alıyor. Profesyonel sporcular için hazırlanan bu kategorinin dışında, her seviyeden kullanıcıya hitap eden birçok çalışma programına rastlanıyor. Fitify fitness uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

Body Boss

Body Boss fitness uygulamasını alternatiflerinden ayıran en önemli özelliği, 12 haftalık çalışma programı ile kullanıcılarının hedeflerine ulaşmasına destek sunması oluyor. Body Boss fitness uygulaması kullanıcıları, ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda, gerek kilo verme gerekse kardiyo çalışmaları için kişisel 12 haftalık planlarını oluşturabiliyor. Her seviyeden kullanıcıya hitap eden uygulama, spora yeni başlayanlardan profesyonel sporculara kadar geniş bir kitleye hitap ediyor.

Uzman eğitmen kadrosunun hazırlamış olduğu videoları kullanıcıları ile buluşturan Body Boss fitness uygulaması, beslenme önerileri gibi hizmetler de sunuyor. Sağlıklı yaşama dair birçok tüyonun ve egzersiz programlarının yer aldığı uygulama, kullanıcılarına kesin sonuç garantisi de veriyor. Düzenli şekilde uygulanan fitness programlarının sonuçları ise Body Boss resmi web sitesinde paylaşılıyor. fitness uygulaması ile oldukça kolay hale geliyor. Body Boss fitness uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Aaptiv

30 günde yeni bir siz!” sloganı ile kullanıcılarına online fitness hizmetleri sunan Aaptiv uygulaması, spora yeni başlayanlara motivasyon kayıtları ile destek oluyor. Sesli ve görüntülü egzersiz programları uygulama içerisinde her hafta yenileniyor. Kullanıcıların hedefleri doğrultusunda hazırlanan teknikler ve uygulama yöntemleri, fitness çalışmalarını daha özel hale getiriyor.

Kullanıcılarının antrenmanları sırasında daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için de birbirinden farklı çalma listeleri Aaptiv fitness uygulamasında yer alıyor. 7 gün boyunca ücretsiz deneme sürümü bulunan Aaptiv uygulaması, dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Yoğun kardiyo, kuvvet antrenmanları ve yoga programları, uygulamanın sunduğu egzersiz seçeneklerinden bazılarını oluşturuyor. Aaptiv fitness uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

8Fit Workouts & Meal Planner

8Fit Workouts & Meal Planner uygulaması, alternatiflerinden farklı olarak daha geniş kapsamlı sağlıklı yaşam çözümlerini kullanıcıları ile buluşturuyor. Uygulama içerisinde eğlenceli ve her seviyeden sporcuya uygun egzersiz programları, kişisel tercihlere göre planlanmış sağlıklı yemek önerileri, meditasyon pratikleri yer alıyor.

8Fit Workouts & Meal Planner uygulaması, kullanıcılarının sağlıklı yaşam rutini oluşturabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm alanlarda hizmet veriyor. Diyet planları, günlük egzersiz programları, uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor. Kullanıcılarının yol haritalarını ve hedeflerini belirlemelerine yardımcı olan uygulama, kesin sonuçlar alınması için total paketler sunuyor. 8Fit Workouts & Meal Planner uygulaması iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Gymaholic

Gymaholic fitness uygulamasının öne çıkan özellikleri arasında, kullanıcılarının hedeflerini sorarak, o doğrultuda çalışma planı oluşturması yer alıyor. Kişiye özel antrenman programları ile bedensel ihtiyaçları karşılamak daha kolay hale geliyor. Kilo verme, kas güçlendirme, esneme gibi temel egzersiz programlarının yanında meditasyon ve yoga pratikleri de Gymaholic fitness uygulamasının içerisinde bulunuyor.

Fitness çalışmalarının zorluk dereceleri ise tamamen kullanıcının inisiyatifine bırakılıyor. Spora yeni başlayanlar için temel seviyede uygulamaların yer aldığı Gymaholic içerisinde, daha ileri seviyedeki sporculara hitap eden programlarda akışa ekleniyor. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü de bulunan Gymaholic uygulamasının farklı ücretli paketleri kullanıcılara sunuluyor. Gymaholic uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

PEAR Personal Fitness Coach

Alanında uzman profesyoneller tarafından hazırlanan fitness programlarının yer aldığı PEAR Personal Fitness Coach, forma girmek isteyenlerin başvurduğu en iyi fitness uygulamalarından biri oluyor. PEAR Personal Fitness Coach, kullanıcılarına eş zamanlı yürüttükleri kişisel koçluk programı sunuyor. Her seviyeden kullanıcının kendine ait programlar bulabileceği uygulama, 14 günlük ücretsiz deneme fırsatı veriyor.

Spor ekipmanları ile yapılan yada sadece bedensel egzersiz programları, uygulama üzerinden çalışılabilecek antrenman seçeneklerini oluşturuyor. Ünlü profesyonel sporcuların da kullandığı PEAR Personal Fitness Coach fitness uygulaması, her bir seviyeden sonra zorluk derecesini arttırarak, etkili bir antrenman sunuyor. PEAR Personal Fitness Coach fitness uygulaması iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Crunch Live

Crunch Live fitness uygulaması diğer alternatiflerine göre çok daha akıllı çözümler sunması ile dikkat çekiyor. Uygulama içerisinde, kullanıcıların spor salonu üyeliklerini takip etmeleri, mevcut antrenman programlarını kaydedebilmeleri, kişisel hedeflerini belirlemeleri ve sunulan egzersiz videoları eşliğinde online çalışmalarını yürütmeleri mümkün oluyor. Spor aktivitelerini en eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan Crunch Live uygulaması, sadece ses kayıtları ile de egzersiz yapabilmeyi sağlıyor.

Her seviyeden kullanıcıya hitap eden uygulama, bedensel ihtiyaçlar doğrultusunda spor antrenmanları düzenlemeyi mümkün kılıyor. Kilo verme, bölgesel zayıflama, kas güçlendirme gibi farklı kategorilerde sağlıklı yaşam çözümleri sunan Crunch Live, en iyi fitness uygulamaları arasında gösteriliyor. Crunch Live uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için buradan Android cihazlara indirmek isteyenler için de buradan ilgili linklere ulaşılabiliyor.

Fit365

Geçtiğimiz yıllarda “App Store En İyi Fitness Uygulamaları” arasına girmeyi başaran Fit365, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Fit365 uygulaması kilo almak, fazla kilolarından arınmak, fit bir bedene sahip olmak isteyen kullanıcıların favorisi oluyor. Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan egzersiz programlarının yanında, sağlıklı beslenme tüyoları, diyet listeleri de uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. 

Kişisel hedefler doğrultusunda kullanıcıların düzenli uyguladıkları fitness programları, en kısa sürede en iyi sonucun alınmasını mümkün kılıyor. “365 Gün Boyunca Fit ve Sağlıklı” sloganıyla hareket eden uygulama, düzenli olarak yeni videoları da kullanıcıları ile buluşturuyor. Fit365 uygulaması iOS işletim sistemine sahip cihazlar için buradan Android cihazlar için ise buradan indirilebiliyor.

Hülya Ergün

2014 yılından beri kurumsal şirketlere sosyal medya hesap yönetimi konusunda destek vermekteyim. Content Writers Turkey (CWT) üyesiyim. Aynı zamanda, Türkiye’nin önde gelen içerik ajanslarında freelance olarak içerik yazarlığı yapmaktayım. Okumaya, araştırmaya, yazmaya ve yaratıcılığa açık her alana ilgi duyuyorum. Yoga ve meditasyon pratikleri ile enerjimi dengeliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu