Nasıl YapılırSosyal MedyaYaşam

YouTube’dan MP3 Dönüştürme Yolları

YouTube Mp3 dönüştürücüyle müzik dışında ders anlatımı videolarını da cihazınıza indirebilirsiniz. YouTube MP3 dönüştürme işlemini hem çevrimiçi şekilde hem de bazı uygulamaları kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. YouTube üzerinde yer alan müziklerin indirilmesi için; programlı ve programsız birçok platform geliştirilmiştir. Aşağıda detaylı belirteceğimiz platformları kullanarak istediğiniz şarkıyı kolayca indirebilirsiniz.

YouTube Videolarını Programsız MP3’e Dönüştürme

YouTube videolarını programsız MP3’e dönüştürme

YouTube üzerindeki videoları programsız MP3’e dönüştürme sitelerini şöyle sıralayabiliriz:

FLVTO

·         İlk olarak “FLVTO” adlı web siteyi açın.

·         Karşınıza çıkan ekranın ortasındaki bağlantı çubuğu üzerine indirmeyi düşündüğünüz video linkini yapıştırmanız gerekiyor.

·         Linki yapıştırdıktan sonra “Dönüştür” butonu yanındaki açılır menü içerisinden “MP3” formatını seçiniz.

·         Dönüştür butonuna tıkladıktan sonra YouTube MP3 dönüştürme işleminin gerçekleşmesini bekleyiniz.

·         Ekranınıza indirme seçeneği gelecek. “İndir” butonuna tıklayıp indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

·         MP3 formatlı dosyanız, telefon ya da bilgisayarınıza indirilmiş oluyor.

YouTube MP3 dönüştürme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan “FLVTO”; hızlı olmasıyla dikkat çekiyor. Yalnız FLVTO web sitesinde çok pop-up reklam ekranı açılıyor. Karışık arayüze sahip olduğuna dair kullanıcılardan yorum da geliyor. Pop-up tarzı reklamları engelleyicilerle bertaraf edebilirsiniz. Bilgisayarına ya da akıllı telefonuna program yüklemek istemeyenler genellikle FLVTO sitesini kullanıyor.

YouTube To MP3

YouTube To MP3 sitesi; çevrimiçi YouTube MP3 dönüştürücü servisi olarak karşımıza çıkıyor. YouTube üzerinden istediğiniz şarkıyı indirmek için onun URL’sini alıp sitedeki ilgili alana yapıştırmanız gerekiyor.

MP3 Download

Online YouTube dönüştürücü olarak bu site kullanıcılarına ücretsiz hizmet veriyor. Kullanımının kolay olması yanında hızlı oluşu da çok dikkat çekiyor.

ClipConverter

Birden çok platformu desteklemesiyle ClipConverter dikkat çekiyor. Herhangi link ya da platformda yer alan videoyu, sesi online olarak ClipConverter ile dönüştürebilirsiniz.

Snappea

Dilediğiniz platformlardaki ses dosyalarını cihazınıza Snappea’i kullanarak indirmeniz mümkündür. MP3 ve MP4 formatlarında videoları kolayca indirebilirsiniz. İlgili kısma URL’i girerek ya da arayüzünde YouTube videosuyla ilgili belirli anahtar kelimeleri arayıp indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MP3Skull

YouTube’ten müzik indirme işlemi için ücretsiz şekilde MP3Skull sitesini kullanabilirsiniz. MPEG-1 Audio Layer III ile MPEG-2 Audio Layer III dosyalarını indirmekle mükellef bir site olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube’ten MP3 Dönüştürme ve İndirme Programları

YouTube’ten videoları MP3’e dönüştürme

YouTube’ten dilediğiniz video ve ses dosyalarını indirebilmek için aşağıda sıraladığımız programları kullanabilirsiniz:

YouTube Downloader For Android

İsminden de anlaşılacağı üzere Android işletim sistemli mobil cihazlara yüklenebilen uygulama olduğunu belirtebiliriz. YouTube Downloader For Android uygulamasını kullanarak basit şekilde YouTube’teki içerikleri MP3’e dönüştürebilirsiniz. Uygulama Android cihaz kullanıcılarına ücretsiz ve kullanışlı arayüz ile sunuluyor. İndirmeyi düşündüğünüz videoları çok farklı formatlarda ve kalitede cihazınıza indirebilirsiniz. Uygulamanın kendi üzerinden format seçme ve video araması yapma şansına da sahipsiniz. Dosyaları tek dokunuşla indirebilirsiniz.

ByClick Downloader

Bu uygulama sadece YouTube üzerindeki değil aynı zamanda Facebook, Dailymotion gibi platformlardaki videoları da kullanıcılarına indirme desteği sunuyor. ByClick Downloader ile YouTube’teki videolar şu çözünürlüklerde cihaza indirilebilir:  

·         8K

·          720p

·          4K

·          1080p

Ayrıca ByClick Downloader uygulamasını kullanarak cihazlarınıza Playlistler de indirebiliyorsunuz. Belirttiğimiz uygulama, video indirme araçları içerisinde en işlevsel olanlardandır. Uygulamayla ilgili sorun yaşadığınız takdirde 7/24 destek hizmeti de alabiliyorsunuz.

NewPipe

Android işletim sistemli cihazlara yüklenip, kullanabilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. NewPipe uygulaması; YouTube’daki videoları MP3’e dönüştürüyor. Dönüşüm işleminden sonra indirmeyi de gerçekleştiriyor.  MP3 dönüştürme ve indirme gibi işlemlerin yanı sıra NewPipe; kullanıcılarına önerilerde sunuyor. Platform, alışkanlıklarınız doğrultusunda özelleştirme imkânı da size veriyor. NewPipe uygulaması ücretsiz olup, kullanışlı arayüzden oluşmuştur. İnterneti az tüketme, arka planda çalma ve pil tasarrufu sağlama özellikleri de platformda mevcuttur.

Snaptube

Android cihazlarda kullanılabilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Snaptube son dönemlerde güvenlikle alakalı sorunlarla gündemi meşgul ediyor. Fakat yine de popülerliğini devam ettiren uygulama olarak da biliniyor. Facebook başta olmak üzere birçok platformdaki videolar, Snaptube üzerinden istenilen formatlarda cihaza indirilebilir.

DVDFab YouTube to MP3

macOS ile Windows  işletim sistemli bilgisayarlarda DVDFab YouTube to MP3 uygulaması kullanılıyor. Bu uygulamanın hem masaüstü hem de mobil cihazlar için geliştirilen versiyonu var. YouTube’daki kanal listelerini DVDFab uygulamasını kullanarak toplu indirebilirsiniz.

YouTube MP3 dönüştürme işlemini yapıp, dosyaları da yüksek kalitede indirme olanağınız bulunuyor. Arka planda mobil uygulamasını çalıştırıp müzik dinleyebilirsiniz.

Dentex YouTube Downloader

Android işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılıyor.  Dentex YouTube Downloader uygulamasının farklı versiyonları var. Dentex YouTube Downloader’ın kullanımı kolay arayüzden oluşmuştur. Dentex YouTube Downloader sadece YouTube MP3 dönüştürme ve indirme işlemleri için kullanılmıyor. Aynı zamanda farklı platformlardaki dosyaların dönüştürülmesi ve indirilmesi işlemlerinde de kullanılıyor.

KeepVid

Keep Vid web sitesinden online YouTube MP3 dönüştürme ve indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamanın masaüstü versiyonunu bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz. Pop-up ve reklamları içermeyen KeepVid uygulaması, kullanıcılara hitap eden kolay bir arayüzden oluşmuştur. Uygulamanın hem ücretsiz hem de Premium versiyonu vardır. İlk ücretsiz deneyip beğenirseniz öyle Premium versiyonunun olduğu hesaba geçebilirsiniz.

Videoder

Android ve Windows işletim sistemli cihazlarda Videoder; YouTube’dan müzik indirme programı olarak kullanılıyor. Videoder programını; mobil uygulama ve masaüstü versiyonu olarak kullanabilirsiniz. Çoklu indirme olanağıyla ilgi çeken Videoder uygulaması; Youtube, Twitter, Facebook vb. platformlardaki videoları dönüştürüp cihaza indiriyor.

InsTube Free Video & Music Download

Uygulama Android işletim sistemli mobil cihazlarla birlikte bilgisayara indirilen masaüstü versiyonda da kullanılabiliyor. InsTube Free Video & Music Download; Full HD, 4K ve HD görüntü kalite seçeneklerinden oluşuyor. InsTube Free Video & Music Download, basit arayüzden oluşmuştur.

YouTube Videolarının MP3’e Dönüştürülmesi Yasal mı?

YouTube’den müzik indirme

YouTube üzerinde yer alan bir videonun MP3’e dönüştürülmesi hem yasaldır hem de değildir. Bu durumun yasal olup olmadığını belirleyen faktörler vardır. YouTube’daki video sizin kendinize ait orijinal içerikse o zaman yasaldır. Gruplara ya da kişilere ait videoları indirmek içinde; yazılı izni var mı, yok mu ona bakılması gerekiyor.

YouTube’da içerik yükleyen kişi, resmi indirme bağlantısı koyduğunda da indirme işlemi yasallaşıyor. Ayrıca videonun ya da sesin indirilmesinin yasallığı herkese açık alanda yayınlamasına da bağlıdır. YouTube’den müzik indirme eylemini gerçekleştirdikten sonra onu tekrar YouTube’da kendinize ait kişisel müzik koleksiyonunuz gibi asla paylaşamazsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu