Nasıl YapılırSosyal MedyaYaşam

Facebook’tan Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden izlemiş olduğunuz videoları cihazınıza indirip, saklamak ya da kendiniz paylaşmak isteyebilirsiniz. Facebook platformunun, cihaza videoları direkt indirme gibi bir özelliği şu anda bulunmuyor. Facebook üzerindeki videoların cihaza indirilmesi için bazı web sitelerini ya da uygulamaları kullanabilirsiniz. İçeriklerin ağırlıklı olarak videolu şekilde üretilmesiyle özellikle Facebook’ta video indirme yöntemleri de çok merak edilmeye başladı. Aşağıda belirttiğimiz bilgiler doğrultusunda, Facebook üzerinden kolayca videolarınızı indirmeniz mümkündür.

Facebook Üzerindeki Videoların İndirilmesi

Facebook’tan telefona video indirme

Facebook’tan telefona video indirme işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz:

·         Facebook’ta indirmeyi düşündüğünüz videoların üzerine gelerek sağ tıklayınız.

·         Video üzerine sağ tıkladıktan sonra  “URL” kısmını görüntüleyerek video linkini kopyalamanız gerekiyor.

·         Tarayıcınızdan yeni sekme açıp linki de oraya yapıştırınız.

·         “mbasic” olarak “www” yazılı olan yeri değiştirip Enter tuşuna basınız.

·         Enter’a basma işleminden sonra videonun oynatılmasını sağlamış olacaksınız.

·         Mouse üzerindeki sağ kısma tıklayıp videoyu kaydedip, indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Android ve iOS cihazlar için Facebook videolarının kaydedilmesi için aşağıda sıraladığımız işlemleri yapabilirsiniz:

iOS Cihazlar İçin Facebook Videolarının Kaydedilmesi

iOS cihazlar için Facebook’tan video indirme

App Store’den MyMedia uygulamasını cihazınıza yükleyip daha sonra Facebook’u açınız. İndirmeyi düşündüğünüz videoyu açarak üzerindeki paylaşma seçeneğine tıklayın. “Bağlantı kopyala” seçeneğine tıklayıp, MyMedia programını da açın. Programı açtıktan sonra “savefrom.net” web sitesini ziyaret edin. Web sitesine girip sonrasında kopyalamış olduğunuz adresi yapıştırmanız gerekiyor. SD ya da HD kalitesinde indirme seçeneklerinden birini videonuzun durumuna göre tercih edin. SD ya da HD seçeneklerinden hangisini tercih ediyorsanız ona basıp indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Facebook Videolarının Kaydedilmesi

Facebook videolarının Android cihazlara indirilmesi için SnapTube programını kullanmanız gerekiyor. SnapTube uygulamasını indirip, Android cihazınıza kurulumunu yapınız. Daha sonra Facebook’tan indirmeyi istediğiniz videoyu da açıp, “…” simgesine basınız. Ardından “Copy URL” seçeneğine de tıklayınız. Ekranda ortaya çıkan karta dokunup, indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Facebook Videolarının PC’de Kaydedilmesi

İlk olarak videonun üzerine gelip “Show Video URL” seçeneğini bulup onu tıklayınız. Videonun adresi karşınıza ufak bir kutu şeklinde çıkacak. Kutu üzerindeki adrese tıklayıp onu kopyalayınız. Daha sonra “www. fbdown.net” adresini açıp buraya kopyaladığınız videonun adresini de yapıştırınız. Adresi yapıştırdıktan sonra “download” düğmesini tıklayıp videoyu indiriniz.

Facebook Video İndirme Siteleri Nelerdir?

Facebook video indirme siteleri

Facebook’taki bir videonun indirilmesi için bazı programların kullanılması gerekiyor. O programları şöyle sıralayabiliriz:

Allinonedownloader

Facebook gibi pek çok sosyal medya platformlarındaki videoların; 3GP, MP4 ve M4A formatlarında cihazlara indirilmesini sağlıyor.

SaveFrom

Facebook’taki videoları kolayca indiren, eski program olduğunu SaveFrom’un söyleyebiliriz. Tek tıklama ile dilediğiniz videoyu MP4 başta olmak üzere diğer formatlarda da cihaza indirebilirsiniz.

Getfvid

Yukarıda belirttiğimiz Facebook indirme programları gibi Getfvid programını da ücretsiz kullanabilirsiniz. Facebook’tan mp3 (ses) ile mp4 (video) dosyalarını video dönüştürme ya da ücretsiz cihaza indirme olanaklarına sahipsiniz. Mobil cihazlar, bilgisayarlar ve tabletler için Getfvid programını kullanabilirsiniz. Videoyu indirmek için videonun “URL’” kısmını metin kutusuna yazınız. Daha sonra “İndir” butonuna basmanız gerekiyor.

Facebook Downloader Nasıl Kullanılıyor?

·         İlk olarak Facebook videosunun URL kısmını kopyalayınız.

·         Kopyaladığınız “URL’i” ilgili alana yapıştırınız.

·         Facebook videosunun kaydedilmesi için de “İndir” düğmesini tıklamanız gerekiyor.

Getfvid Uygulaması İndirilen Videoların Kopyasını Saklıyor mu?

Facebook’tan video indirme için kullanılan Getfvid uygulamasıyla ilgili pek çok soru merak ediliyor. Onlardan birisi Facebook’tan indirilen videoların saplanıp saklanmamasıdır. Getfvid uygulamasının video saklama gibi bir özelliği kesinlikle bulunmuyor. Kopyalarını da videoların saklamadığını söyleyebiliriz. Facebook üzerinden indirilen tüm videolar kendi sunucuları içerisinde barınıyor. Getfvid uygulaması, kullanıcılarının indirme geçmişlerini de takip etmiyor. Facebook’ta paylaşılan canlı videoların indirilmesini de şu şekilde açıklayabiliriz: Uygulama üzerindeki video akışının sona ermesiyle birlikte “Getfvid Facebook video Downloader Chrome” uzantısından cihazınıza videoyu kaydedebilirsiniz.

Facebook Video Downloader Chrome Uzantısının Kullanılması

·         Tarayıcınıza öncelikle Getfvid yani Facebook Video Downloader eklentisini eklemeniz gerekiyor.

·         Facebook’ta indirmeyi istediğiniz videonun sayfasını açınız.

·         Videonun olduğu sayfayı açtığınızda; yeşil renkli “SD ile HD” yani “İndir” düğmesine tıklayınız. Bu işlemden sonra videonun kaydedileceği indirme sayfasına sizi sistem direkt sistem geri gönderecek.

Getfvid Uygulaması ile Facebook’tan İndirilen Videolar Nereye Kaydedilir?

Facebook’tan video indirdiğiniz zaman onları “varsayılan” şeklinde ayarladığınız dosyalarda görebilirsiniz. Tarayıcılar tarafından bu dosyalar size hazır sunuluyor. Tarayıcı ayarları kısmından Downloded Facebook videolarınız adına hedefteki klasörü manuel şeklinde değiştirebilirsiniz. Özel videolarınızı Facebook üzerinden indirmeyi düşünüyorsanız; “getfvid.com/private-downloader” benzeri video indiricilerinden indirebilirsiniz.  Yalnız burada indireceğiniz videoların telif haklarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Facebook’taki Video Nasıl WhatsApp’ta Paylaşılır?

Facebook’taki videonun WhatsApp’ta paylaşılması

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ta da video yayınlamak mümkündür. Facebook’taki videoyu WhatsApp üzerinden paylaşmak için iki farklı yol vardır. O yolları şöyle belirtebiliriz:

·         Facebook’taki videonun linkini kopyalayıp WhatsApp üzerinde ilgili alana yapıştırabilirsiniz.

·         Facebook videosunun altında bulunan paylaş imgesine tıklayabilirsiniz.

Facebook’taki videonun sağ tarafına üç nokta işaretine tıklayıp, videoyu WhatsApp’ta da paylaşabilirsiniz. Paylaş sekmesi üzerine tıklayıp videoyu kolayca paylaşabilirsiniz. Buradaki paylaş sekmesi üzerinde program seçenekleri yer alıyor. Seçenekler içerisinden WhatsApp’ı bulup öyle paylaşım yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda bağlantıyı kopyala seçeneğine tıklayarak da videolarınızı paylaşmanız mümkündür.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu