GündemHaberMobil UygulamalarNedir?

Google Koyu Tema’yı Kullanıma Sundu

Gece saatlerinde ekran ışığının oldukça parlak görünmesi ve kullanıcılara rahatsızlık vermesi nedeniyle “Karanlık Mod” adıyla tanımlanan bir ekran ayarı geliştirilmiştir. Bu ayarlama bir çok uygulamada çeşitli şekillerde isimlendirilmiş ve yaygın şekilde kullanılıyor. Google’da uzun zamandır böyle bir özellik yoktu ancak masaüstü uygulaması için Koyu Tema‘yı kullanıma sundu.

Koyu Tema Nedir?

Koyu tema veya karanlık mod, karanlık ortamlarda ekran ışığının parlak bir hal alması nedeniyle, beyaz rengin yoğun olarak kullanıldığı arka plan gibi yerlerin siyah veya koyu renge dönüştürerek gözü yormasını engellemek için oluşturulmuştur. Webdergi.com olarak bizim de sunduğumuz bu hizmeti Google da yakın zamanda uygulamaya koydu.

Google Koyu Tema

Google ana ekranı herkesin bildiği üzere oldukça sade ve beyaz renkli arka planıyla bilinen bir yapıya sahiptir. Bu sade tasarımın ikonik bir hal aldığı kesin ancak karanlık ortamlarda gerçekten göz yoruyordu. Bu sorunu aşmak ve kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak isteyen Google, Koyu Tema‘yı hayata geçirdi.

Google Koyu Tema Nasıl Aktive Edilir?

  • Google Ana ekranını masaüstü tarayıcınızdan açın.
  • Alt sağ köşede bulunan “Ayarlar” sekmesini tıklayın.
  • Açılan menüde “Koyu Tema” seçeneğine gelin ve koyu temayı aktive edin.
Google Koyu Tema

Oldukça kolay ve sade görünen “Koyu Tema” adlı tema gece kullanımlarında size kolaylık sağlayacaktır. Şimdilik sadece masaüstü hizmete sunulan bu özelliğin mobil uygulamalarda nasıl ayarlanacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu