Mobil UygulamalarNedir?ÖneriSosyal MedyaTeknoloji

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken En İyi 10 Android Uygulaması

Cep telefonları artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Özellikle akıllı cep telefonlarının piyasaya çıktığı günden bu yana hemen her işimizi cep telefonları sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde hallediyoruz. Tabi ki bu hızı ve kolaylığı yalnızca akıllı cep telefonları sağlamıyor. Akıllı cep telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar da bize fazlasıyla yardımcı oluyor. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan Android işletim sistemine sahip telefonlar için de birden fazla kurtarıcı uygulama mevcut. Biz de sizler için bu yazımızda telefonunuzda mutlaka olması gereken en iyi 10 android uygulamasını araştırdık.

En İyi 10 Android Uygulaması

Birçoğumuz akıllı telefon kullanıyoruz ve telefonlarımızdan yeterli verimi almak istiyoruz. Bunun da en iyi yolu iyi ve güvenli uygulamalara sahip olmaktan geçiyor. Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Google Play Store, binlerce uygulamayı bünyesinde barındırıyor. Bu uygulamalar arasında en iyi ve en kullanışlı uygulamayı seçmek de sizlere kalıyor. Şimdi gelin telefonunuzda bulunması gereken android uygulamalarına bir göz atalım.

Google Cihazımı Bul

Apple telefonlarda bulunan ‘iPhone’umu Bul’ özelliği uzun zamandır kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Android işletim sistemine sahip telefonlar için de Google Cihazımı Bul uygulaması bu özelliği aratmıyor. Google Cihazımı Bul uygulaması sayesinde kayıp cihazınızın yerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu uygulama sayesinde kaybolan cihazınızın şifrelerini değiştirebilir, tüm verileri silebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul uygulaması tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Google Cihazımı Bul uygulamasıyla herhangi bir android cihaza ihtiyaç duymadan bir dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar yardımıyla cihazını bulabilirsiniz. Cihazınıza erişiminiz olmadan şifrelerinizi değiştirebilir, kayıp telefonunuzu kilitleyebilirsiniz.

Cep telefonumuzun çok önemli verileri taşıdığı bu dönemde Google Cihazımı Bul uygulaması her android telefonda olmalı.

SwiftKey

Klavyenizde türlü değişiklikler yapmak ve klavyenizi kişiselleştirmek istiyorsanız kesinlikle SwiftKey uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. SwiftKey, dünya çapında bilinen ve güvenilir olan bir uygulamadır. Bu uygulama, yapay zeka ile birlikte çalışır ve sözcükleri siz yazmadan tahmin etme özelliğine sahiptir. Kullanıcının yazma stilini de öğrenir ve kelimeleri buna bağlı olarak önerir.

Hareketle yazma özelliği sayesinde zaman kazandırır. Otomatik düzeltme özelliği ile de siz kelimeleri yanlış yazsanız bile kolayca düzeltir ve sizin yazdığınız kelimeleri tekrar kontrol edip düzeltmenize gerek kalmaz. SwiftKey, son derece güvenli bir uygulamadır. Herhangi bir siteye girdiğiniz hassas verileri(kredi kartı, banka kartı verilerini) saklamaz. Son derece kolay kullanıma sahip SwiftKey ile harika bir yazı deneyimi sizlerle olur. Klavyenizi özelleştirmek ve kişiselleştirmek isterseniz SwiftKey tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. SwiftKey de tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Adobe Photoshop Express

Akıllı cep telefonları dediğimiz zaman akıllara ilk gelenlerden biri de tabi ki fotoğraflar oluyor. Birçoğumuz fotoğraf çekilmeyi ve bu fotoğrafları paylaşmayı çok seviyoruz. Bu fotoğrafları paylaşmadan önce çeşitli düzenlemeler yapmak da gerekiyor. İşte bu düzenlemeler için ihtiyacınız olan uygulama da Adobe Photoshop Express oluyor. 

Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı kırpabilir, düzenleyebilir, birbirinden güzel ve eğlenceli kolajlar oluşturabilirsiniz. Adobe Photoshop Express son derece kolay bir kullanıma da sahiptir. Birbirinden farklı ve güzel filtrelerle fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz fotoğrafları da anında paylaşma özelliği sayesinde hemen paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızdaki kırmızı gözleri yok etmek, tozları ve kirleri tek bir dokunuşla silmek, kırpmak, kesmek, metin eklemek isterseniz bunları Adobe Photoshop Express ile hemen yapabilirsiniz.

Telegram

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının Whatsapp olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Whatsapp, şu ana kadar karşısına çıkan birçok rakip uygulamaya rağmen hep en iyisi olmayı başardı. Fakat Telegram, Whatsapp uygulamasına alternatif olan tek uygulama olarak biliniyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda yaşanan Whatsapp’ın çökmesi sorunu ile birçok kullanıcı Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Telegram, uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından da güvenli bulunuyor.

Kolay kullanımı sayesinde herkesin kullanabildiği Telegram, güvenilir ve hızlı bir mesajlaşma sunuyor. Telegram ile dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz. Telegram, bulut depolama hizmeti ile çalışır. Özel mesajlarınızı gizli sohbet özelliği ile kolaylıkla imha edebilirsiniz. 

İstediğiniz zaman bildirimleri kapatabilir, belirlediğiniz bazı konuşmaları da kilitleyebilirsiniz. Eğer güvenli ve kolay mesajlaşma uygulamasına sahip olmak istiyorsanız Telegramı android telefonunuza muhakkak yükleyin. 

Shazam

Bulunduğumuz birçok ortamda çeşitli müzikler duyuyoruz ve bu müzikleri merak ediyoruz. Birçoğumuz da duyduğumuz şarkıyı araştırırken arama motorlarına şarkının sözlerini yazarak bulmaya çalışıyoruz. Bu da bir hayli zaman alıyor. Shazam sayesinde aradığınız müziği ya da şarkıyı tek bir hareketle bulmanız mümkün hale geliyor. 

Shazam, dünyanın en popüler müzik tanıma uygulamalarının başında geliyor. Shazam ile dilediğiniz her yerde duyduğunuz her sesi keşfetmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey Shazam uygulamasını indirdikten sonra cihazınızı sesin kaynağına yakın bir şekilde tutmak oluyor. Sonrasında Shazam şarkıyı algılıyor ve size sunuyor. Hem de bunu yalnızca birkaç saniye içerisinde yapıyor.

Büyük bir müzik veritabanı olan Shazamda aradığınız her şarkıyı bulmanız mümkündür. Aradığınız şarkı ile ilgili bilgileri de kolaylıkla elde edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Shazam uygulaması en iyi android uygulamalar listesinde yer almayı hak ediyor.

CamScanner

CamScanner, belgelerinizi taramanızı ve yazdırmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde belgelerinizi kolaylıkla tarayabilirsiniz. CamScanner, belgelerinizi taramak için telefonunuzun kamerasını kullanır. Akıllı kırpma ve otomatik düzeltme özellikleri sayesinde belgelerinizi tekrar tekrar taramanıza gerek kalmaz. Tüm düzenlemeleri CamScanner sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan gerçekleştirir. 

Jpeg ve PDF biçimindeki belgelerinizi kolaylıkla paylaşabilirsiniz ve bu belgeleri birden fazla android cihazla senkronize bir şekilde çalışarak da düzenleyebilirsiniz.CamScanner sayesinde fotoğraflarınızı kolaylıkla PDF dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bunu çok kısa sürede gerçekleştirerek zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Son derece kullanışlı ve güvenli olan CamScanner uygulaması, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılıyor.

Kaspersky Mobile Antivirüs

Cep telefonlarımıza birçok uygulamayı indiriyoruz ve birçok web sitesine giriş yapıyoruz. Bu web sitelerinin ya da uygulamaların birçoğu güvenli olsa da bazıları risk oluşturabiliyor. Cep telefonlarımızın ve verilerimizin güvenliği için de tedbirler almamız gerekiyor. Kaspersky Mobile Antivirüs de bize bu güvenliği sağlamak için var. 

Bilgisayarlarımızda bulunan Kaspersky Antivirüs programının mobil versiyonu olan Kaspersky Mobil Antivirüs, android cep telefonlarını çeşitli virüs tehlikelerine karşı koruyor. Virüsleri ve tehlikeli yazılımları anında fark eden uygulama, kötü amaçlı yazılımları otomatik olarak yok ediyor. 

Bu uygulama kişisel verilerinizi cihazınızdan siler ve kötü amaçla kullanılmasını engeller. Cihazınızı virüslere, fidye yazılımlarına ve truva atlarına karşı korur. Kaspersky Mobile Antivirüs ile mesajlarınıza, fotoğraflarınıza, özel bilgilerinize şifreler koyarak herkesin erişmesini engelleyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde finansal bilgileriniz de tamamen güvende olur. Kaspersky Mobile Antivirüs, tüm bunları tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirir.

Google Çeviri

Günümüzde bir yazı okurken, sosyal medyada dolaşırken ya da yabancı biriyle konuşurken anlamını bilmediğimiz kelimeler karşımıza çıkıyor. Bunlar için yanımızda sözlük taşımak mümkün değil. Fakat cep telefonlarımızda bir sözlük taşımak ve istediğimiz her yerden bu sözlüğe ulaşmak harika olur. İşte Google Çeviri muhteşem bir sözlük ve dil kaynağı olarak hizmet veriyor. Hintçeden Çinceye, Özbekçeden Rumenceye birçok dili barındıran Google Çeviri uygulaması sizlere kolay çeviri imkanı sunuyor. İstediğiniz her dilden çeviri yapabilmeniz için tek yapmanız gereken Google Çeviri uygulamasını indirmek oluyor. Uygulama sayesinde onlarca dilden çeviri yapabilirsiniz. İsterseniz tek bir kelimeyi isterseniz de uzun metinleri saniyeler içerisinde çevirmeniz mümkündür.

Uygulamayı çevrimdışı bir şekilde de kolaylıkla kullanabilirsiniz, ancak seçtiğiniz dili önceden indirmeniz gerekiyor. Fotoğraf algılama özelliği sayesinde tabelaları, yazılı metinleri tarayarak saniyeler içerisinde çeviren Google Çeviri, yabancı dilinizi geliştirmenize de katkı sağlar. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Google Çeviri, yabancı ülkelere seyahat ettiğinizde sizler için büyük bir kurtarıcı olacaktır.

AccuWeather

Hava durumunun hayatımıza büyük bir etkisi olduğu tartışılmaz bir gerçek. Gün içerisindeki planlarımızı, giyeceklerimizi, seyahatlerimizi ve tatillerimizi hava durumuna bağlı olarak güncelliyoruz. Arama motoruna hava durumu yazmak yerine telefonda yer alan bir hava durumu uygulaması da büyük bir kolaylık sağlar. AccuWeather uygulaması, dünyanın en popüler hava durumu uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

Yüzlerce farklı dil seçeneğine sahip olan AccuWeather uygulamasını istediğiniz her dilde kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin saatlik, günlük ve haftalık hava durumuna istediğiniz zaman büyük bir kolaylıkla erişebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun o an bulunduğunuz konumun ya da merak ettiğiniz herhangi bir bölgenin hava durumunu görebilirsiniz. AccuWeather uygulaması hava durumunu çeşitli animasyonlarla ve uydu görüntüleriyle birlikte sunar. Tamamen ücretsiz olan AccuWeather uygulaması, hava durumunu gözlemlemeniz konusunda bir numaralı yardımcınız olarak telefonunuzda yer almalı.

Evernote

Telefonunuza notlar almak istiyorsanız ve bunun için bir uygulama arıyorsanız Evernote sizin için harika bir uygulama olacaktır. Yeni bir uygulama olan Evernote sayesinde dilediğiniz her yerde aklınıza gelen herhangi bir şeyi kolaylıkla not alabilirsiniz. Bu notları da son derece güvenli bir şekilde saklarsınız ve istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. Evernote ile notlarınızı çeşitli şekillerde kaydedebilirsiniz. Notlarınıza dosyalar, görseller, gifler, ses, video ekleyebilirsiniz. 

Evernote ile kartvizitleri, belgeleri, yazılı taslakları kolay bir şekilde tarayarak notlarınıza ekleyebilirsiniz. Evernote, notlarınızı saklı tutar ve istediğiniz zaman erişim sağlar. Bu uygulama sayesinde notlarınızı her an yanınızda bulundurursunuz. Tıpkı dijital bir defter gibi. Bu uygulama notları okuma özelliğine de sahiptir. İsterseniz tek bir tuşla aldığınız notları sesli bir şekilde de duyabilirsiniz. Notlarınızı sabitleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Ücretsiz olan Evernote uygulaması, bir not defterinden çok daha fazla özelliğe sahip ve kullanım kolaylığı sayesinde size inanılmaz bir deneyim sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu