Nasıl YapılırNedir?Teknoloji

Netflix Üyeliği İptal Etme: Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Sosyal platformlar arasında ilgiyle takip edilen Netflix, dünya çapında milyonlarca aboneye sahip. La Casa De Papel, Lucifer, The Witcher, Squid Game, You gibi merakla izlenen birçok yapıma sahip olan Netflix üyeleri her ay belli bir ücret karşılığında binlerce orijinal içeriğe ulaşabiliyor. Fakat bazı üyeler güncel Netflix üyeliklerini iptal etmek isteyebiliyor. Netflix üyeliği nasıl iptal edilir? Netflix üyeliğinin iptal koşulları nedir? gibi sorular da sıkça soruluyor. Biz de bu yazımızda sizler için bu sorular cevaplandırdık.

Netflix Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Netflix üyeliğini iptal etmek üye olmak kadar kolay oluyor. Sıkça sorulan sorulardan biri olan “Netflix üyeliği nasıl iptal edilir?” sorusunu tüm detaylarıyla sizler için yanıtladık. 

Kullanıcıların sıkça yaptığı hatalardan biri de hesaba giriş yapmadan Netflix uygulamasını silmek oluyor. Netflix uygulamasını silmek üyeliğinizi iptal etme anlamını taşımıyor. Eğer üyeliğinizi iptal etmeden uygulamayı silerseniz üyeliğiniz aktif bir şekilde devam etmiş olur. Netflix platformundaki üyeliğinizi 7 gün 24 saat hiçbir taahhüt, sözleşme ya da iptal ücreti olmadan ve hiçbir gerekçe göstermeden sonlandırabilirsiniz.

Android ya da iOS Cihazlardan Netflix Üyeliği İptal Etme

  • Dijital uygulama mağazaları yoluyla yüklenen Netflix uygulamasında Netflix hesap kapatma seçeneği bulunmuyor. Bu sebeple hesabı kapatmak istiyorsanız öncelikle Chrome, Safari ya da Opera gibi tarayıcılardan Netflix’i açarak işleme başlayabilirsiniz.
  • Tarayıcıdan Netflix hesabınızı açtıktan sonra ‘Netflix hesap ayarları’ linkine tıklamanız gerekiyor. Burada hesap bilgileriniz isteniyor. İstenen hesap bilgilerini girdikten sonra giriş yapmış olacaksınız.
  • Giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkacak sayfayı aşağı kaydırın. Burada ‘Üyeliği iptal et’ düğmesi olacak. Üyeliği iptal et düğmesine basın.
  • Bu aşamada Netflix ‘Üyeliği iptali istiyor musunuz?’ sorusunu soracak. Hesabınızı kapatmak istiyorsanız mavi renkli ‘İptal işlemini tamamla’ butonuna basmanız gerekiyor.
  • İşlem bu kadar basit şekilde ilerliyor. Butona bastıktan sonra aktif Netflix üyeliğiniz son buluyor. Butonun hemen üzerinde mail adresinize yeni içerikler ile ilgili bilgilendirme yapılmasını isteyip istemediğiniz de soruluyor. Eğer yeni içerikler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu kutucuğu doldurmanız yeterli oluyor.

Web Yoluyla Netflix Üyeliği İptal Etme

  • Netflix üyeliğini MacOS, Windows, Linux işletim sistemli masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar yoluyla iptal etmek de mümkün. Bunun için de ilk olarak yapmanız gereken Safari ya da Chrome fark etmeksizin kullandığınız tarayıcı açarak Netflix’e giriş yapmak oluyor.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın ve karşınıza çıkan menüdeki ‘Hesap’ butonuna tıklayın.
  • Burada da karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada hemen sol tarafta bulunan ‘Üyeliği iptal et’ butonuna tıklayın. Ardından yeni açılan sayfada ‘İptal işlemini tamamla’ butonuna tıklayarak işlemi onaylamanız gerekiyor.
  • Burada da yeni içerikler hakkında bilgi almak isteyip istemediğiniz soruluyor. Yine aynı şekilde bilgi almak istiyorsanız bilgilendirme metni olan kutucuğu doldurmanız yeterli oluyor. Böylece web üzerinden de Netflix üyeliğinizi sonlandırmış olabiliyorsunuz.

Netflix Üyeliği İptal Seçeneğinin Görünmemesi 

Bazı kullanıcılar Netflix üyeliklerini iptal etmek istedikleri zaman hesaplarında iptal seçeneği görmediğini de dile getiriyor. Eğer hesabınızda iptal seçeneğini görmüyorsanız yapmanız gereken şey hesabınızı faturalama şirketinden iptal etmek oluyor. Bunun için Netflix de yardımcı oluyor. Bunun için Netflix Hesap sayfasına giriş yaptığınızda sizi faturalama şirketiniz ile ilgili bilgilendiriyor ve çeşitli bağlantılar yoluyla şirketinizle iletişim kurmanıza olanak sağlıyor. 

Faturalama Dönemi Bitmeden Netflix Üyeliğini İptal Etme

Netflix üyeliğinizi iptal ettiğiniz tarihte faturalama döneminiz henüz gelmemişse faturalama dönemine kadar Netflix hesabını kullanabiliyorsunuz. Yani Netflix üyeliğiniz iptal edildiği gün platforma erişiminiz tamamen son bulmuyor. Faturalama döneminizden itibaren Netflix üyeliğiniz iptal edilmiş oluyor.

Netflix’e Yeniden Katılma

Netflix üyeliğinizi iptal ettikten sonra istediğiniz zaman Netflix’e yeniden katılabilirsiniz. Netflix’e yeniden katılmanız için herhangi bir zaman şartı sunulmuyor. İstediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Netflix üyeliğinizi iptal ettikten sonra izleme etkinliğiniz 10 ay süre ile Netflix tarafından saklanıyor. Yani 10 ay içerisinde Netflix’e yeniden dönmek isterseniz izleme etkinliğinize kaldığınız yerden erişebilirsiniz. İzleme etkinliğinizin yanı sıra önerileriniz, puanlarınız, hesap ayrıntılarınız, oyun geçmişiniz ve oyun kayıtlarınız da 10 ay boyunca Netflix tarafından saklı tutuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu