GündemNasıl YapılırNedir?ÖneriSosyal Medya

Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Bulunur?

Instagram, birçoğumuzun kullandığı bir sosyal medya platformu. Bu platformda arkadaşlarımızı, sevdiğimiz ünlüleri ve birçok kişiyi takip ediyoruz. Takip ettiğimiz kişiler de genellikle bizi takip ediyor. Fakat bazen takipçilerimizin takipten çıkması da söz konusu oluyor. Unfollow olarak adlandırılan bu takipten çıkma çoğu zaman fark edilmiyor. Biz de bu yazımızda sizler için Instagram’da takibi bırakanları nasıl bulacağınızı araştırdık.

Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Bulunur?

Unfollow yani takipten çıkma çoğu zaman hızlı bir şekilde fark edilmiyor. Uzun zamandır takipleştiğiniz bir insanın sizi takipten çıktığını tamamen şans eseri bir şekilde fark edebilirsiniz. Çoğumuz bizi takibi bırakanları karşılık olarak takipten çıkmak istiyoruz. Fakat bunu yapmak için öncelikle takibi bırakanları bulmak gerekiyor. Instagram uygulamasında sizi takipten çıkan yani unfollow eden kişileri bulmak için iki yöntem bulunuyor. Bu iki yöntem ile sizin hesabınızı takibi bırakanları kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Takibi Bırakanları Bulma Uygulaması

Unfollow artık hayatımızda yer alan ve sıklıkla duyduğumuz, karşılaştığımız bir kavram olduğu için bunun için bir uygulama da bulunuyor. Hem Android hem de iOS cihazlarınız için kullanabileceğiniz uygulamalar ile sizi takipten çıkan kişileri çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar ile ilgili bilmeniz gereken bazı durumlar söz konusu. Takibi bırakanları bulmak için kullandığınız uygulamalar, Instagram tarafından sizlere sunulmuyor. Yani Instagram, sizi takipten çıkanları bulmak için bir hizmet vermiyor. 

Bu uygulamaları tercih edecekseniz bazı riskleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bu uygulamalara Instagram hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Bu sebeple eğer bu uygulamaları kullanacaksanız hesabınızın şifresini hemen değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. 

Android için Takibi Bırakanları Bulma Uygulamaları

Android telefonunuzdan Instagram hesabınızı takibi bırakanları bulmak için çok sayıda uygulama bulunuyor. Fakat bu uygulamaların hepsi güvenilir değil.  Profil Ana.ly – Takipçi Analizi For Instagram uygulaması sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Buradan sizi takipten çıkanları ve takip edenleri görebilirsiniz.

Repost Pro da takibi bırakanları bulma uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamalardan dilediğinizi seçerek sizi takipten çıkanları bulabilirsiniz. Her iki uygulamayı da Google Play Store’dan bulabilirsiniz. İndirdikten sonra Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Instagram’da sizi takipten çıkanları bulabilirsiniz.  Bu uygulamaların ikisi de tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. 

iOS İçin Takibi Bırakanları Bulma Uygulaması

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızın için de birçok takibi bırakanları bulma uygulaması mevcut. App Store’da bulabileceğiniz bu uygulamaların hepsi güvenilir değil. Uygulamalar arasında seçim yaparken çok dikkatli olmalısınız. Biz de sizler için güvenilir olan birkaç uygulamayı seçtik.

Bu uygulamalardan ilki Android için de uygun olan Repost Pro oluyor. Repost Pro uygulamasını App Store’dan indirerek ve Instagram kullanıcı adınız ile şifrenizi girerek çok kolay bir şekilde sizi takipten çıkanları bulabilirsiniz. Bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. 

Önereceğimiz bir diğer uygulama ise Twitly Instagram & Twitter. Bu uygulamaya da App Store’dan erişebilirsiniz. Bu uygulama da tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor.

Instagram’da Kendi Profilinizde Gezinin

Eğer yukarıda bahsettiğimiz uygulamalara güvenmiyorsanız sizin için en etkili yöntem kendi hesabınızda dolaşarak sizi takip edenleri ve etmeyenleri tek tek araştırmak olacaktır. Bu hepinizin aklına gelen ve zahmetli bir yol olsa da en güvenilir yollardan biri. Çünkü Instagram, sizi takipten çıkaran kullanıcıları görmeniz için herhangi bir hizmet sunmuyor. Bu durumda ya uygulamalardan yardım almanız gerekiyor ya da profilinizde ufak bir stalk yapmanız gerekiyor. Bu iki yöntemden hangisini seçeceğiniz tamamen sizin kararınıza bağlı. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu