Nasıl YapılırSosyal Medya

Tiktok’ta Doğal Takipçi Arttırma Yöntemleri

2016 yılında kamuoyuna sunulmasıyla birlikte TikTok, en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaya başladı. TikTok’un insanlar tarafından kısa videolar çekip onları paylaştıkları bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Platform üzerinde yer alan görsellerden, efektlerden ve seslerden kullanıcılar kolayca videolarını ayarlayabilirler. Özellikle platform üzerinde düzenlenen yarışmalarla ve ünlü markalarla yapılan reklam anlaşmalarıyla ciddi paralar kazanmak mümkündür. Yalnız ünlü markalardan reklam teklifi alabilmek için TikTok takipçi sayısının mutlaka artırılması gerekiyor.

Doğal Yöntemlerle TikTok’ta Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

TikTok’ta doğal takipçi artırma yöntemleri

TikTok’ta doğal takipçi artırma yöntemleri sayesinde hem sağlıklı hem de kalıcı takipçilere sahip olabilirsiniz. O yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

Düzenli Şekilde İçerikler Üretip, Paylaşın

Sosyal medya platformlarının genelinde takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız mutlaka düzenli içerikler üretip, paylaşmanız gerekiyor. TikTok platformu üzerinden de videolar çekip onları düzenleyip paylaşmak takipçi sayısını artırmada önemli rol oynuyor. Yalnız ilk etapta videolarınızı çok az kişi izleyebilir. Siz düzenli içerik ürettikçe zamanla takipçi sayınızda önemli ölçüde artacak.

Hashtag Kullanmaya Özen Gösterin

TikTok’ta Hashtag kullanımı çok önemlidir. TikTok’ta bir içeriği arayıp bulmak için mutlaka “# Hashtag” kullanılması gerekiyor. Örneğin; “Ankara havasında dans” diye arama yaptığınızda arama sonuçları “#Hashtag’ler” ile karşınıza çıkacak.

Diğer TikTok Kullanıcılarını Takip Edip Onların Videolarına Yorum Yapınız

Platform üzerinde aktif olduğunuz sürece takipçi sayınız da o kadar artmış olacak. Başka kullanıcıların videolarını beğenip onlara yorum yapınız. Yorum yaptığınız kişilerin fenomen olmamasına dikkat ediniz. Fenomen olmayan kullanıcılar hemen sizin yorumunuza karşılık sizi takip etmeye başlayabilirler. 

Hatta o kullanıcılarda sizin videolarınızı izleyip daha sonra beğeni bırakırlar. Fenomenlerin videolarına yapılan yorumlar genellikle dakikalar, saniyeler içerisinde kayboluyor. O yüzden siz de kimse tarafından fark edilmemiş oluyorsunuz.

TikTok Akımlarında Popüler Olanları Takip Edin

Gelişigüzel videolar yerine gündemi oluşturan izlenmesi yüksek videoları kendinize göre ayarlayıp atınız.

Videolarınıza Olan Etkileşimi Artırın

TikTok’un keşfet kısmına videolarınız düştüğünde takipçi sayısında da artış olur. Videolarınıza etkileşim aldığınız takdirde takipçi sayınızda doğal yöntemlerle artar. Takipçi sayının artması; İzlenme> Beğeni> Yorum aşamasına bağlı olduğunu söyleyebiliriz. TikTok’ta aşağıda sıraladığımız durumlar çok önemlidir:

·         Videonun kaç kişi tarafından görüntülendiği.

·         Videoya kaç kişinin yorum yaptığı.

·         Videoyu görenler içerisinde kaçının tam izlediği.

·         Videoyu kaç kişinin beğendiği.

Gösterim sayısı baz alındığında yukarıda saydığımız hususlarda başarılı olduğunuz takdirde; TikTok’ta takipçi sayınızda doğal yöntemlerle artmış olacak.

TikTok’ta Canlı Yayın Yapın

“TikTok takipçi satın al” yöntemlerinden biri de platform üzerinden canlı yayına katılmaktır. Takipçi sayınıza bakmadan siz istediğiniz zaman canlı yayın yaparak takipçilerinizle devamlı etkileşim halinde olun. Canlı yayınlarla sıkı takipçiler kazanabilirsiniz. Sizin takipçilerinizin daha sonra sizin sayfanızı başka kullanıcılara önerir. Sonuç olarak; TikTok’ta önemli ölçüde takipçi sayınızda artmış olur.

Dikkatli Kullanıcı Adı Seçiniz

TikTok üzerinde kayıt oluştururken, takipçi sayısını artırma gibi bir hedefiniz varsa kullanıcı adını çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. TikTok’ta kolay hatırlanmak için kullanıcı adını seçimi çok önemlidir. Kullanıcı adı belirlerken şu 3 unsura özellikle dikkat etmeniz gerekiyor:

·         Özgünlük

·         Etkileyicilik

·         Akılda kalıcılık

Videolarınızda Yeni Çıkan Şarkıları Kullanınız

TikTok’ta takipçi sayısını artırmak için; oluşturduğunuz videolarda yeni şarkılar kullanınız. Genel olarak yeni çıkan bir şarkının dinlenme oranı çok yüksektir. O nedenle TikTok videolarınızı oluştururken yeni şarkılara da mutlaka yer veriniz.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızla da Etkileşim Halinde Olun

Facebook, Twitter ve İnstagram gibi diğer sosyal medya hesaplarınızdan TikTok hesabınızı paylaşınız. TikTok’ta oluşturduğunuz videoları, diğer sosyal medya hesaplarında paylaşarak etkileşimini artırabilirsiniz.

Düet Yapınız

TikTok üzerinde takipçi kazanmak için videoları çekerken içerisindeki şarkılara siz de eşlik ediniz.

TikTok Takipçi Arttırma Hileleri

TikTok takipçi artırma hilesi

TikTok’ta doğal takipçi arttırma yöntemleri yanı sıra hileleri de çok kullanılıyor. Hızlı sayıda takipçi sayısını artırıp, platform üzerinden kazanç sağlamak isteyenler çoğunlukla “TikTok takipçi arttırma hilesi” yöntemlerine başvuruyorlar. Yalnız bu yöntem hem risklidir hem de kalıcı asla değildir. TikTok takipçi hilesi hizmeti için sizden ücretsiz olarak bazı komutları yerine getirmeniz istenir. Komutları tam anlamıyla yerine getirdiğinizde size takipçi gönderilir. Bu belirttiğimiz hileler arasında en çok, karşılıklı takipleşme kullanılıyor. Kullanıcıların karşılıklı olarak birbirlerini takip etmeleri şeklinde gerçekleşen bir uygulamadır.

Takipçi arttırma hileleri arasında en riskli olansa, programlardır diyebiliriz. Takipçi arttırma hileleri programlarında sizden; platform üzerindeki kullanıcı adınızla birlikte şifrenizi girmeniz istenir. Takipçi sayısında artma olsa dahi bu yöntemde profilinizin çalınma ihtimali çok yüksektir.

TikTok Takipçi Arttırma Yöntemleri Güvenli mi?

TikTok takipçi hilesi

TikTok Takipçi arttırma yöntemlerinde yukarıda belirttiğimiz doğal yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Takipçi artırmak için doğal yöntemler kullanıldığı takdirde, hesap güvenliğiniz asla tehlike altına girmez. Doğal takipçi arttırma yöntemlerinde sizden kesinlikle platformun şifresi gibi önemli bilgiler istenmez.

TikTok takipçi hilesi uygulamaları ise çok tehlikelidir. Profilinizin çalınması dışında kapatılması gibi bir durumda söz konusu olabilir. Profiliniz çalındığında sizin adınıza diğer kullanıcılardan; para başta olmak üzere sizi küçük düşürecek pek çok istekte bulunulabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu