Nasıl YapılırNedir?ÖneriSosyal Medya

Netflix’e Alternatif Olacak Ücretsiz ve Yasal 6 TV Platformu

Netflix, hemen herkesin ilgi ile takip ettiği bir platform. Şu an birçok kişinin aktif üyeliği de bulunuyor. Fakat Netflix ile dizi ya da film izlemek için her ay belli bir miktar ödemek gerekiyor. İstediğimiz herhangi bir içeriği izlemek için belli bir ücret ödemek bazen can sıkıcı olabiliyor. Günümüz koşullarında küçücük bir miktar da olsa tasarruf etmek de gerekiyor. Malum, hayat biraz pahalı. Biz de bunu düşünerek bu yazımızda sizler için tamamen yasal ve ücretsiz TV platformlarını araştırdık. Bazılarına doğrudan bağlantı kurabilirsiniz ancak bazıları Türkiye lokasyonunda kullanıma izin vermiyor. Bu sebeple tarayıcınıza kuracağınız bir VPN ile bağlantı kurarak izleyebileceğinizi belirtmek gerek.

Netflix’e Alternatif Olacak Ücretsiz ve Yasal 6 Platform

  • Tubi TV
  • Popcornflix
  • Yidio
  • Sony Crackle
  • Pluto TV
  • Vudu

Tubi TV

Tubi TV tamamen ücretsiz ve yasal TV platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Burada binlerce filmi, diziyi ya da belgeseli kolaylıkla bulabilirsiniz. Kategorize edilmiş bir şekilde size sunulan içeriklerden aradığınızı kolaylıkla bulabilmeniz de mümkün oluyor. Tubi TV’de her ücretsiz platformda olduğu gibi reklamlar var. Fakat bu reklamlar diğer platformlara oranla oldukça kısa sürelere sahip. Tubi TV hem mobil uygulama hem de web sitesi olarak hizmet veriyor. Bu platformda 35’ten fazla içerik kategorisi bulunuyor. Ayrıca içeriklerin görüntü kalitesi de oldukça iyi görünüyor.

Popcornflix

İsmi ile Netflix’i akıllara getiren platform Popcornflix de tamamen ücretsiz ve yasal bir şekilde hizmet veriyor. Bu platformun film arşivi de bir hayli geniş. Aradığınız hemen her filmi kolay bir şekilde bulup izleyebilirsiniz. Filmler oldukça kaliteli bir şekilde seyredilebiliyor. Popcornflix platformunda da bazı reklamlar ile karşılaşmanız mümkün fakat kısa bir süre sonra reklamları geçip dizi ya da filmi izlemeye devam edebilirsiniz.

Yidio

Binlerce filmin tek bir tık uzağınızda olduğu bir diğer platform da Yidio oluyor. Yidio, geniş içerik yelpazesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Platformun içerik dolu kategorilerine göz attığınızda aradığınız hemen her filmi bulabilirsiniz. Bu platformda kült filmlerden çizgi filmlere, sanat filmlerinden belgesellere kadar dilediğiniz her içeriği bulabilmeniz mümkündür. Tamamen ücretsiz ve yasal bir şekilde, iyi görüntü kalitesi ile bir yapım izlemek istiyorsanız Yidio sizin için uygun olacaktır.

 

Sony Crackle

Sony Crackle, tamamen ücretsiz bir eğlence platformudur. Bu platform gelirlerini reklamlar aracılığı ile elde eder. Sony Crackle, son derece büyük bir arşive sahip olması ile kullanıcılardan tam not alıyor. İstediğiniz filmi ya da diziyi bu platformda bulabilirsiniz. Ayrıca Sony Crackle için özel üretilen içerikleri de bulmanız mümkündür. Bu hizmete web sitesinden ulaşabilirsiniz. Web sitesinin yanı sıra Sony Crackle uygulamasını iOS, Android, Xbox, PlayStation dahil olmak üzere tüm cihazlarına indirebilirsiniz. 

Pluto TV

Basit ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde istediğiniz filmi çok kolay bir şekilde bulmanızı sağlayacak bir platform olan Pluto TV, bünyesinde birbirinden farklı filmleri barındırıyor. Bu platformda da kısa süreli reklamlar yer alıyor. Görüntü kalitesi de oldukça iyi olarak biliniyor. Pluto TV’nin aylık 20 milyondan fazla kullanıcısı var ve bu kullanıcılar platforma hem web sitesinden hem de uygulama üzerinden kolay bir şekilde erişim sağlıyor. 

Vudu

Matrix’ten Harry Potter’a, Spiderman’den Kung Fu Panda’ya kadar birbirinden güzel filmleri bulabileceğiniz ücretsiz platformlardan biri olan Vudu ile dilediğiniz kalitede film izleyebilirsiniz. Vudu platformunda da her platformda olduğu gibi kısa reklamlar bulunuyor. Kategorilerden dilediğinize tıklayarak filmleri inceleyebilir, sonrasında sınırsız bir şekilde izleyebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu