Mobil UygulamalarNedir?

Mobil Cihazlar İçin En Popüler Fotoğraf Editör (Düzenleme) Programları

Özgün filtrelerle ve yazılımlarla çok net fotoğraflar elde etmeniz editör programları sayesinde mümkündür… Teknolojinin günümüzde hızlı şekilde ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlarda da farklı farklı özellikler gelişiyor. Mobil cihazlarda geliştirilen fotoğraf düzenleme programları özellikle anı ölümsüzleştirme ve kusursuz görünme konusunda önemli rol oynuyor. 

Mobil cihazlarda kullanılan bahsettiğimiz fotoğraf düzenleme programlarının bilgisayarlardakilerle hiçbir farkının olmadığını söyleyebiliriz. Sosyal medya uygulamalarının çoğunda yer alan ara yüzlerde aslında kendilerine has fotoğraf düzenleme programları bulunuyor. Tüm belirttiğimiz bilgiler kapsamında; doğru açıdan fotoğraflarınızı çektikten sonra mobil cihazlarda fotoğraf düzenleme programları ile dilediğiniz görüntülere ulaşabilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

iPhone ve Apple telefonlarda kolaylıkla kullanılabilecek birbirinden çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamaları vardır. O uygulamalar içerisinde en popüler olanlarından aşağıda detaylı şekilde bahsedeceğiz.

PicsArt Photo Studio

Ücretsiz kullanımı ve özgün filtre özelliklerinden dolayı 100 milyon üzeri kişi telefonlarına bu uygulamayı indirmiştir.  Aynı zamanda resimlerin remikslenmesini yapan ilk uygulama olarak da biliniyor. PicsArt Photo Studio uygulamasının öne çıkmasındaki en büyük sebepse, fotoğrafların kişiselleştirilmesiyle beraber birçok seçeneğin ortaya çıkması söylenebilir. PicsArt Photo Studio; hem sunduğu kamera özellikleriyle hem de fotoğraf paylaşma seçenekleriyle dikkat çekiyor. Belirtmiş olduğumuz bu özellikleri uygulama, sosyal ağ yardımıyla yapıyor. Uygulamanın diğer dikkat çeken özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Etiket
 • Kolaj
 • Çerçeve
 • Çizim

Yukarıda belirtilen özellikleri uygulama ücretsiz şekilde kullanıcılarına sunuyor.  Ücretsiz sunulan uygulamanın en büyük dezavantajıysa reklamların çok olmasıdır. Uygulamaya link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adobe Photoshop Lightroom CC

En popüler fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında Adobe Photoshop Lightroom CC’de geliyor. Ücretsiz olarak kullanılabilecek olan bu uygulama; profesyonel kamera eklentileriyle, ücretsiz sunulan etkileşimli eğitimlerle ve hızlıca gerçekleşen efektlerle kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Masaüstü versiyonu da geliştirilen Adobe Photoshop Lightroom CC, işlevsel özellikleriyle kullanıcılardan tam not alıyor. Fotoğraf hakkındaki bütün teknik bilgilere bu program aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca kütüphane oluşturma gibi bir şansınızda bulunuyor.

Adobe Photoshop Express

Hem minimalist hem de basit ara yüzden oluşan uygulamadır… Adobe tarafından geliştirilen Photoshop Express uygulamasıyla mobil cihazlarınızda fotoğraflarınızı mükemmel şekilde kolay ve hızlı düzenleyebilirsiniz. Fotoğrafı döndürme, kırpma ve çevirme özellikleriyle de sizin beğeninizi kazanıyor. Adobe Photoshop Express uygulamasında aşağıda sıralayacağımız geliştirilmiş araçlar bulunuyor:

 • Farklı farklı efektler
 • Çerçeveler
 • Tek dokunuşlu filtreler
 • Otomatik düzeltmeler
 • Panoramik fotoğraflar
 • Renkler

Gece fotoğraflarındaki lekeleri ortadan kaldırmak içinde bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Reklam olmadan ve ücretsiz olarak Adobe Photoshop Express kullanılabiliyor. Facebook başta olmak üzere sosyal paylaşım platformlarının diğerlerinde de kolaylıkla uygulama kullanılıyor. Adobe Photoshop Express’in özellikleri şunlardır:

 • RAW formatlı olarak fotoğrafları alıp düzenleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafları düzenleyip sonrasında hemen sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.
 • Fotoğrafların an içinde düzenlenmesi için 80 üzerinde filtre vardır.
 • Eğrilen perspektif fotoğrafların düzenlenmesi adına özellikte uygulamada yer alıyor.
Mobil Cihazlarda Fotoğraf düzenleme

Hypocam

Siyah beyaz fotoğraflarda kullanılan Hypocam uygulaması, şık ara yüzüyle dikkatleri çekiyor. Haber akış özelliğiyle beğeni toplayan Hypocam uygulamasıyla ilham veren fotoğrafların takibini sağlayabilirsiniz. Stabil çalışma için dahili kamera sistemi de aynı zamanda uygulama sunuyor. Mobil cihazlarda fotoğraf düzenleme programları listesinde ilk sıralarda yer alan Hypocam ile fotoğraflarınızda farklılık yaratabilirsiniz. Hypocam; siyah beyaz fotoğraf severlerin en fazla tercih ettiği uygulama olarak biliniyor. Uygulamayı denemek için link üzerine tıklayınız.

Photo Lab

Fotoğraflarınızın eşsiz güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız Photo Lab uygulamasının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Photo Lab uygulamasında, 900’den fazla çeşitli efektler bulunuyor. Uygulamayla birden çok fotoğrafa kolaj yapabilirsiniz. Aynı zamanda gerçeğinden farksız fotomontajlara, etkileyici sanatsal efektlere, modern ve şık filtrelerle güzel çerçevelere Photo Lab sayesinde sahip olabilirsiniz.

Photo Lab uygulamasında ayrıca sezgisel ve basit arayüz özellikleri de yer alıyor. Uygulamayı kullanarak kolayca fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Fotoğrafların düzenlenmesiyle alakalı ihtiyacınız olan tüm temel araçları bu uygulama içerisinde bulabilirsiniz. Aydınlatma, kırpma, rötuş, döndürme, keskinleştirme gibi araçlara Photo Lab uygulamasında karşılaşabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı düzenledikten sonra galeriye kaydettiğiniz fotoğraflarınızı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama, yüz fotoğraflarıyla alakalı montajları gelişen algılama algoritmaları ile sunuyor. Tek dokunuşla düzenleme yaptığınızda 50 üzeri stile sahip olabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz kullandığınızda fotoğraflarınızın filigran şekline ulaşabilirsiniz.

YouCam Perfect

2019 senesinden bu yana Android cihazlarda en popüler fotoğraf düzenleme aracı olarak YouCam Perfect kullanılabilir. Portre fotoğraflarınızı hızlıca düzenlemek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Filtreleri düzenleyerek harika efektlere YouCam Perfect ile ulaşabilirsiniz. YouCam Perfect sizlere şu özellikleri sunuyor:

 • Fotoğraf kırpma
 • Filtreleri düzenleme
 • Efektler yapma
 • Fotoğraf döndürme
 • Skeç efektleri
 • Arka planda bulanıklaştırma yapmak adına mozaik pikseller sunuyor.
 • HDR efektleri

Yukarıda saydığımız özelliklerin yanı sıra uygulamayla; göz torbası söktürme, vücut zayıflatma ve yüz şekillendirici işlemlerini de yapabilirsiniz. Öz çekimlerde kullanmak için fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsanız YouCam Perfect’i önerebiliriz. Video öz çekimlerinde kullanılabilecek en iyi düzenleme uygulaması olarak YouCam Perfect karşımıza çıkıyor. Uygulamanın sadece ek özelliklerine ücret ödemeniz gerekiyor.

Onun haricinde uygulamayı bedava kullanabilirsiniz. Yalnız YouCam Perfect’in reklam içerdiğini de belirtmemiz gerekiyor. Çoklu yüz algılama özelliğinden dolayı YouCam Perfect uygulamasıyla grup öz çekimleri yapabilirsiniz. Video öz çekimleri yaparken cilt güzelleştirme işlemlerini gerçek zamanlı olarak yapabilirsiniz. Hareketsiz görüntüler içinde YouCam Perfect’i kullanabilirsiniz.

Nesnelerin temizlenmesi ve kesme işlemleri içinde bu uygulama çok idealdir… Görüntülerinize gülme eylemini eklemeyi düşünüyorsanız, “Gülümseme” özelliğinden yararlanabilirsiniz.

AirBrush

En iyi fotoğraf editör programları içerisinde olan AirBrush’in kullanımı çok kolaydır. Muhteşem filtre seçenekleriyle AirBrush karşımıza çıkıyor. Ücretsiz sunulan uygulamanın tek ek özelliklerine ücret ödemeniz gerekiyor. Reklam içerikli bu uygulamayla capcanlı efektlere imza atabilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak uygulamanın kamera arayüzünün de çok iyi olduğu söylenebilir.

Etkileşimli arayüzü olan Airbrush uygulamasıyla; sivilcelerinizi ve lekelerinizi kolayca yok edebilirsiniz. Gözleri parlatan, dişleri beyazlatan ve vücudu incelten özelliklerle de AirBrush kullanıcılar tarafından takdir topluyor. Sanatsal rötuşlama özelliklerini yanında bir de doğal filtrelerle de uygulama dikkatleri üzerine çekiyor. Parlak filtre özelliklerini kullanarak düzenlediğiniz fotoğrafları sosyal medya platformlarında içiniz rahat şekilde yayınlayabilirsiniz.

PhotoDirector

Çok amaca sahip fotoğraf uygulaması olarak PhotoDirector biliniyor. Güçlü araçlara sahip bu uygulamanın kullanımı gayet basittir. Fotoğraflarınızdaki renkleri bu uygulamayı kullanarak hızlıca ayarlayabilirsiniz. PhotoDirector uygulamasını kullanarak fotoğraflarınıza modern ve şık görünüm kazandırabilirsiniz. Kullanıcıların rahat kullanabileceği ara yüzden oluşuyor. Uygulamayla fotoğraflarınıza canlı efektler kazandırabilirsiniz.

Uygulama içinde yer alan kamera özelliğiyle dilediğiniz kareleri kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı hızlıca düzenleyip arkasından sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Ücretsiz kullanabileceğiniz bu uygulamanın sadece ek özellikleri ücretli olduğu söylenebilir. PhotoDirector’un ek özelliklerini kullanmak istediğiniz takdirde ücret ödüyorsunuz. Reklam içeren uygulama; HDR, Lomo vb. sanatsal fotoğraf efektleri kapsıyor. Fotoğrafların üzerinden sisleri PhotoDirector ile kolayca temizleyebilirsiniz. En iyi fotoğraf editör programları kapsamındaki PhotoDirector ile istemediğiniz nesneleri kolayca kaldırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu