Nedir?

Birbirinden Kullanışlı Video Düzenleme Programları

Gün geçtikçe dijitalleşen günümüzde her anı ve her saniyeyi tek tek kaydetmek istiyoruz. Bu kayıtları da videolar aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Birçoğumuz akıllı telefonlara sahibiz ve hayatımızdaki önemli anları video ile kayıt altına alıyoruz. Bazen güzel bir anı kalması için, bazen ise sosyal medya hesaplarımızda paylaşmak için bu videoları düzenlemeye ihtiyaç duyuyoruz. Hatta durum öyle bir hal aldı ki video düzenleme üzerinden maddi kazanç elde edenlerin sayısı da oldukça fazla. Durum böyle olunca video düzenleme programları da ilgi ile araştırılıyor. Biz de bu yazımızda sizler için birbirinden kullanışlı video düzenleme programlarını araştırdık.

Birbirinden Kullanışlı Video Düzenleme Programları

Birbirinden kullanışlı video düzenleme programlarından bazısı tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Bazısı ise belirli bir ücret karşılığında hizmet sunuyor. Aralarından bütçenize en uygununu seçmek size kalıyor. 

  • Adobe Premiere Pro CC
  • DaVinci Resolve
  • EaseUS Video Editor
  • Blender
  • Openshot
  • PowerDirector Ultra
  • VSDC Free Video Editor
  • Corel VideoStudio Ultimate
  • HitFilm Express
  • Final Cut Pro

Adobe Premiere Pro CC

Birçok sektörde adından başarıyla söz ettiren Adobe’nin geliştirdiği Adobe Premiere Pro CC, şu an sektörün en iyi video düzenleme uygulamaları arasında yerini alıyor. Birçok video formatını destekleyen ve son derece kullanışlı bir arayüze sahip olan bu uygulama kullanıcıları tarafından çok seviliyor. 

Daha çok profesyonel bir şekilde video ile ilgilenenlerin kullandığı bu uygulamada video düzenlemek için ihtiyacınız olan her aracı bulabilirsiniz. Çok kolay ve eğlenceli bir şekilde videolarınızı hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamanın henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor. Adobe Premiere Pro CC aylık 112 TL’lik bir ücrete sahip.

DaVinci Resolve

Kullanıcıların dikkatini çeken müthiş renk ayarı ile DaVinci Resolve de kullanışlı video düzenleyiciler listesinde yerini alıyor. Bu program video düzenleme için ihtiyacınız olan birçok araca sahip. Kullanıcı dostu arayüzü ile de dikkatleri üzerine çeken bu program ile videolarınız dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Türkçe dil desteğinin bulunmadığı program tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor.

EaseUS Video Editor

2004 yılından bu yana yazılım sektöründe bulunan EaseUS tarafından tasarlanmış olan EaseUS Video Editor, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir video düzenleme programı olarak karşımıza çıkıyor. Kullanım kolaylığı ile çok kolay bir şekilde videoları dilediğiniz gibi kesebilir, birleştirebilir ve aklınıza gelen yaratıcı fikirler ile videolar oluşturabilirsiniz. Diğer ücretli uygulamalara göre çok daha uygun olarak görülen bu programa tek seferlik 560 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bu programın da Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Blender

Açık kaynaklı ve tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren Blender, en sevilen video düzenleme programlarından biri oluyor. Kullanıcı dostu bir program olan Blender, ilk olarak animasyonlara özel olarak tasarlandı. Fakat şu an aklınıza gelen her düzenlemeyi yapabilirsiniz. Ücretsiz olmasının yanı sıra kolay kullanımı ile de çok sevilen bu program son derece yeterli bir video düzenleme programıdır. 

Openshot

Kapsamlı ve tamamen ücretsiz programlardan bir diğeri ise Openshot oluyor. Kolay bir kullanıma sahip olan bu program ile dosyaları sürükleyerek program içine bırakabilirsiniz. Sonsuz katmanlı ve dilediğiniz sesi çok kolay bir biçimde ekleyebileceğiniz bir program olan Openshot, sizlere harika bir video düzenleme imkanı sunuyor. Bu programda Türkçe dil desteği bulunmuyor.

PowerDirector Ultra

Cyberlink tarafından geliştirilen PowerDirector Ultra ile büyük bütçelere ihtiyacınız olmadan göz alıcı düzeyde profesyonel işler başarabilirsiniz. Diğer programlara göre çok daha karmaşık olsa da zamanla çözebilir ve harika işler çıkarabilirsiniz. Fiyat performans açısından beklentilerinizi karşılayacak hatta sizi kendine hayran bırakacak olan bu programa tek seferlik 565 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bu program size karmaşık gelirse internette bulunan videoları izleyerek destek alabilirsiniz. Bu programda da Türkçe dil desteği bulunmuyor.

VSDC Free Video Editor

VSDC Free Video Editor, tam donanımlı bir video düzenleme programıdır. Bünyesinde barındırdığı birbirinden iyi özellikler ile kullanıcıların gözdesi olan program, tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Ücretsiz ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan VSDC Free Video Editor, ihtiyaçlarınızın hemen hepsini karşılar. Eğer video düzenleme programlarında usta değilseniz alışmanız biraz zaman alabilir fakat kısa bir süre sonra bu programı çok büyük rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Corel VideoStudio Ultimate

Corel tarafından tasarlanan bir program olan Corel VideoStudio Ultimate, hızı ile dikkatleri üzerine çekiyor. İhtiyaçlarınızın tümünü karşılayacak olan bu program, 4K ve 360 derece VR özellikleri ile en sevilen video düzenleme programlarından biri oluyor. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan bu program ile videolarınızı son derece hızlı ve eğlenceli bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu programda Türkçe dil desteği bulunmuyor. 

Corel VideoStudio Ultimate programına sahip olmak için tek seferlik 800 TL ödeme yapmanız gerekiyor.Eğer video düzenleme konusunda profesyonel bir program arıyorsanız bu programın sizin için biraz basit kaçacağını da belirtelim. 

HitFilm Express

Hem ücretsiz hem de profesyonel bir video düzenleme programı arıyorsanız HitFilm Express tam da sizler için tasarlanmış diyebiliriz. 180’den fazla özel efekti bünyesinde barındıran bu program ile videolarınızı son derece profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı dostu basit bir arayüze sahip olan bu program ile en beğendiğiniz, en ünlü filmlerin efektlerini kolayca deneyebilirsiniz. Bu programda da Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Final Cut Pro

Apple tarafından geliştirilen Final Cut Pro, bu listenin olmazsa olmazlarından. Kullanıcı dostu, basit, sade ve kullanışlı arayüzü ile çok kolay bir video düzenleme imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer profesyonel bir video düzenleme programı arıyorsanız Final Cut Pro sizler için yaratılmış diyebiliriz. 

Özellikle YouTuberlar tarafından sıklıkla kullanılan bu program, Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. Gelişmiş birçok fonksiyona sahip ve ultra düzeyde video düzenleme için biçilmiş kaftan desek hiç de abartmış olmayız. Tek seferlik 2000 TL ödeyerek bu programa sahip olabilirsiniz. Bu programda da Türkçe dil desteği bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu