Nasıl YapılırNedir?Teknoloji

Amazon Prime İptal Etme: Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Amazon Prime, kurulduğu günden bu yana dikkatleri üzerine çeken bir hizmet olarak hayatımızda yer alıyor. Birbirinden değişik ve ilgi çekici içerikleri, özel servislerden yararlanma özelliği ile  kullanıcılarını memnun eden Amazon Prime, Türkiye’de yayın hayatına başladığı günden bu yana her gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Tabi bazı kullanıcılar da Amazon Prime üyeliğini sonlandırmak istiyor. Bu durumda da Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir sorusu sıkça soruluyor. Bizler de bu yazımızda sizler için Amazon Prime üyeliğini nasıl iptal edeceğinizi araştırdık.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, dev şirketlerden biri olan Amazon’un ek özellikler sunduğu, özel servislerinden yararlanmanızı sağlayan, içerisinde e-kitap, müzik ve popüler filmleri bulabileceğiniz bir hizmettir. Bu platforma üye olarak aldığınız ürünlerin hızlı bir şekilde tarafınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Amazon Prime Video özelliği ile de popüler dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. Amazon Prime, birçok ayrıcalığı beraberinde getiren bir platformdur. Bu platform ile hem hızlı ve ücretsiz teslimat hakkı elde edersiniz hem de dilediğiniz film ve diziye erişim sağlayabilirsiniz. Eylül 2020 tarihinden bu yana Türkiye’de bulunan Amazon Prime, birçok kullanıcısı ile yoluna devam ediyor ve sevilen platformlar arasında yerini alıyor. 

Amazon Prime Ücretli Mi?

Amazon Prime aylık ücreti olan bir platformdur. Bu platformun özelliklerinden faydalanabilmek için üye olmanız ve aylık belirli bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. İlk 30 gün ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. 

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

  • Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfada karşınıza çıkan ‘Hesaplar ve Listeler’ bölümüne tıklayın. 
  • Bu bölüme tıkladıktan sonra ‘Prime’ kısmına giriş yapın. Burada karşınıza açılacak olan yeni sayfada sağ üst köşede ‘Üyeliği yönet’ bölümü olacak. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Burada karşınıza çıkan menüden ‘Üyeliği Sonlandır’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. 
  • Bu adımdan sonra Amazon Prime size, üyeliği sonlandırmak isteyip istemediğinizi soracak. Bu Amazon’un sizi vazgeçirmek için uyguladığı bir yöntem oluyor. Burada kararınız kesin ise ‘… tarihinde üyeliğimi sonlandır.’ seçeneğine tıklayın. Burada hangi tarihte üyelik sonlandırmak istiyorsanız o tarih görünecektir.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sonra üyelik iptal işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. 

Amazon Prime Para İadesi Yapıyor Mu?

Amazon Prime, üyelik iptal etmeyi unuttuğunuz zaman sizlere yardımcı olan bir politika izliyor. Eğer Ocak ayında üyelik iptal etmeyi düşünüyorsanız ve bunu unuttuysanız, bu durumda kredi ya da banka kartınızdan aylık ödeme çekilmiş oluyor. Fakat siz bu ocak ayında Amazon Prime platformunu hiç kullanmamışsanız, kartınızdan çekilen parayı geri alabilirsiniz. Fakat bu durum bazen yanlış anlaşılıyor ve Amazon Prime platformunun her ay para iadesi yaptığı düşünülüyor. Amazon Prime yalnızca üyeliği iptal etmek istediğiniz dönemde unutmanız ve platformun ayrıcalıklarını kullanmamanız durumunda sizlere para iadesi yapıyor. 

Amazon Prime üzerinden para iadesi talebinizi web sitesinde bulunan Çevrimiçi Müşteri Hizmetlerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Amazon Prime Üyelik İptali Sırasında Ek Bir Ücret Alıyor Mu?

En çok sorulan sorulardan biri de Amazon Prime’ın üyelik iptali sırasında ek bir ücret alıp almadığı oluyor. Bu platform, üyelik iptali için hiçbir şart öne sürmüyor ya da ek bir ücret talep etmiyor. Amazon Prime üyeliğini sonlandırmak için hiçbir ek ücret ödemenize gerek kalmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu